The Fridge, pobjednik ovogodišnjeg SEFF-a
Sisak nerijetko u Hrvatskoj povezuju sa zagađenjem zraka i teškom industrijom pa ne čudi što je upravo na ovom području zahvaljujući Domu kulture Kristalna kocka vedrine i Udruzi POZOR iz Zagreba lani rođen festival filma posvećen zaštiti okoliša. Iza nas je tako zeleni vikend drugog festivala koji je u natjecateljskoj konkurenciji okupio sedamnaest filmova, te još osam u sklopu otvorenog programa prve festivalske večeri. Program je i prvu i drugu večer pratilo četrdesetak gledatelja prema čijem je izboru najboljim proglašen film The Fridge, češke redateljice Lucie Štamfestove. Vrlo uvjerljivo je upravo ovaj film koji u nešto manje od sedam minuta trajanja na metaforičan način prikazuje dugoročni utjecaj klimatskih promjena, osvojio sisačku publiku. Film iz perspektive mlade, često nagrađivane redateljice, Lucie Štamfesove priča o jednom hladnjaku prepunom hrane i tri neoprezna pilića i o tome što se događa u kući kad netko zaboravi zatvoriti vrata. Može ga razumjeti čak i malo dijete, nerijetko je komentirajući vlastiti film govorila sama redateljica. 
Drugo mjesto osvojio je hrvatski film Čovjek koji je volio krntije autora Marka Zdravkovića, a treći je nizozemski Who is next?, Mladena Iličkovića.
Završnicu je festivala uveličala splitska grupa TBF, i sama poznata po ekološkoj angažiranosti.
