Policijski službenici Policijske postaje Sisak dovršili su kriminalističku obradu nad dvojicom hrvatskih državljana, braćom u dobi od 20 i 17 godina iz Starog Praćna, zbog osnovane sumnje da su počinili kazneno djelo zlouporabe opojnih droga.U petak, 08. svibnja, temeljem naloga Županijskog suda u Sisku, izvršena je pretraga obiteljske kuće u Sisku u kojoj osumnjičeni prebivaju te je tom prilikom pronađena digitalna vaga za precizno mjerenje te vojni nož i tzv. bokser, dok je u dvorištu pronađeno 16 tegli s posađenih 34 stabljika indijske konoplje visine od 8 do 30 cm.
Sve pronađeno od istih je oduzeto te su obojica uhićena i nad njima je provedena kriminalistička obrada, kojom je utvrđeno da su osumnjičeni unazad mjesec dana zasadili cannabis sjeme te uzgojili pronađene biljke s namjerom osobne konzumacije i daljnje prodaje.
Zbog kaznenog djela zlouporabe opojnih droga protiv istih će biti podnesena kaznena prijava Općinskom državnom odvjetništvu za mladež u Sisku, kao i optužni prijedlog zbog počinjenog prekršaja iz Zakona o suzbijanju zlouporabe opojnih droga i Zakona o oružju.
