Počela proizvodnja u Petrokemiji

- Advertisement -

Nakon više od 15 mjeseci zastoja zbog visokih cijena plina i nepovoljnih tržišnih
utjecaja, sva proizvodna postrojenja tvornice mineralnih gnojiva Petrokemija d.d.
započinju radom.

“Nakon što je grupacija Yildirim preuzela upravljanje Petrokemijom 2. svibnja
2023. godine, unatoč volatilnosti cijena prirodnog plina i teškim uvjetima na
tržištu mineralnih gnojiva, a temeljeći svoju odluku na detaljnoj procjeni i cijeneći
pozitivan učinak koji bi ona imala na zaposlenike i zajednicu, Uprava je donijela
odluku o pokretanju proizvodnje.

Od početka srpnja s radom su započela energetska postrojenja, a nakon toga s
pripremama za proizvodnju započelo je postrojenje za proizvodnju amonijaka.
Proizvodnja amonijaka uspješno je započela ovaj vikend.

Postrojenja za proizvodnju finalnih proizvoda Uree, KAN-a i AS gnojiva također će
postupno startati s radom do kraja mjeseca.

Raduje nas ponovni početak proizvodnje i s optimizmom se pripremamo za
isporuke vlastitog gnojiva za jesensku sjetvu.” – priopćeno je iz Petrokemije.

- Advertisement -

Ne propustite

Obilježena 35. obljetnica početka oružanog otpora srpskom agresoru na glinskom području

Svečano je 26. lipnja obilježena 35. obljetnica početka oružanog...

Vlada produljila mjere pomoći za potresom pogođena područja do kraja 2026. godine

Produžuju se mjere otpisa računa za električnu i toplinsku...

Povezane novosti