Hrvatska stranka prava održala je u četvrtak tiskovnu konferenciju na kojoj se predsjednik Županijskog vijeća HSP-a Sisačko-moslavačke županije Željko Kardaš zapitao kome Vlada vraća stanove koji su izgubljeni 1991. godine.„Među osobama kojima će se dodijeliti stanovi je i desetak osoba, protiv kojih se vodio postupak zbog ratnog zločina u Domovinskom ratu, desetak oficira Jugo vojske koji su učestvovali u napadu na Vukovar, jedan aktivni pripadnik Vojske Jugoslavije te osobni vozač Gorana Hadžića“.
Naglasio je kako bi samo u Sisku, povrat stanova trebalo ostvariti čak 500 osoba, a dodao je kako je Vlada, unatoč pritiscima međunarodne zajednice, vjerojatno na zahtjev SDSS-a usvojila Program povratka stanova bivšim nositeljima stanarskog prava, koji su iste napustili.
Na kraju je Kardaš još jednom zatražio od Vlade povlačenje ovog programa kao i kazneni progon, a ne nagrađivanje ratnih zločinaca.
(petrinjskiradio.hr)
