Dodijeljene jednokratne novčane potpore učenicima i studentima sa područja Općine Lekenik

- Advertisement -

U prostorijama Društvenog doma Lekenik održano je potpisivanje ugovora o dodjeli jednokratnih novčanih potpora učenicima srednjih škola i redovitim studentima za 2025. godinu. Ugovore studentima i učenicima uručio je načelnik Općine Lekenik, Božidar Antolec.

Ovom mjerom Općina Lekenik nastavlja poticati obrazovanje mladih te nagrađivati njihov trud, izvrsnost i predanost učenju.

Za 2025. godinu realizirano je ukupno 31 ugovor u vrijednosti 5.365,00 eura, od čega je dodijeljeno 26 učeničkih potpora te 5 potpora redovitim studentima. Isplate će korisnicima biti provedene tijekom ovog tjedna.

Riječ je o financijskoj mjeri kojom se učenicima i studentima olakšava pristup obrazovanju.  Potpore se mogu koristiti za troškove školovanja, smještaja, nabavu knjiga i drugih edukativnih materijala, kao i za pokriće svakodnevnih potreba tijekom obrazovanja.

- Advertisement -

Ne propustite

Sisački rukometaši izborili elitni rang – Premijer ligu!

Kolo prije kraja prvenstva, sisački su rukometaši osigurali naslov...

U utorak biskupu Košiću dodjela tradicionalnog braniteljskog priznanja

Udruga hrvatskih branitelja Domovinskog rata 91. (UHBDR91.), u suradnji...

Pod zabranom vozio neregistrirani moped, dobio 15 dana zatvora i ostao bez mopeda

U subotu, 2. svibnja, u Hrvatskoj Dubici, policijski su...

Krađa nakita iz kuće

U noći s četvrtka na petak, 30.travnja / 1....

Povezane novosti