Nakon Različka počinje i dogradnja Maslačka za 120 nove djece

- Advertisement -

„Ostvaruje se naša vizija Siska kao grada u kojem će svi roditelji koji to žele moći upisati svoje dijete u vrtić. Prije dva tjedna potpisali ugovor za dogradnju Različka sa 120 novih mjesta, a ovim potpisom ugovora za dogradnju Maslačka imamo već ugovorenih preko 360 novih mjesta u sisačkim vrtićima. Dovršavamo i opremamo vrtić u Galdovu i pripremamo dokumentaciju za dogradnju Tratinčice“, kazala je gradonačelnica Kristina Ikić Baniček nakon potpisivanja ugovora o dogradnji objekta Maslačak Dječjeg vrtića Sisak Novi vrijednog 3,6 milijuna eura.

Za vrijeme radova na Maslačku djeca će biti smještena u objekt bivše škole u Crncu, koja je već preuređena i pripremljena za prihvat sve djece iz objekta Maslačak.

Dogradnju Maslačka, temeljem provedenog javnog natječaja, izvodit će tvrtka Matičević d.o.o. sredstvima koja je Grad Sisak osigurao iz europskih sredstava iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, baš kao i izgradnju Različka.

Vrtić u Galdovu Grad Sisak gradi vlastitim sredstvima i njegovo puštanje u rad očekuje se s početkom naredne pedagoške godine, odnosno od jeseni.

(sisak.hr)

 

- Advertisement -

Ne propustite

Izložba i manifestacija Povijesni piknik

Kulturno-povijesni centar Sisačko-moslavačke županije porganizira dva povezana događanja koja...

Besplatna projekcija dokumentarnog filma dansko-španjolske produkcije – Balomanija

U petak, 15. svibnja, od 19:30 sati u Holandskoj...

U alkoholiziranom stanju izazvao prometnu nesreću

U ponedjeljak, 11. svibnja oko 15 sati, u Zagrebačkoj...

Održan 12. stolnoteniski turnir za rekreativce

Velikogoričanin Goran Miljak osvojio je dvanaesti stolnoteniski turnir za...

U Kutini otvoren novoizgrađeni Područni objekt „Ivančica“

U Kutinskoj Slatini svečano je otvoren novoizgrađeni Područni objekt...

Povezane novosti