Počela proizvodnja u Petrokemiji

- Advertisement -

Nakon više od 15 mjeseci zastoja zbog visokih cijena plina i nepovoljnih tržišnih
utjecaja, sva proizvodna postrojenja tvornice mineralnih gnojiva Petrokemija d.d.
započinju radom.

“Nakon što je grupacija Yildirim preuzela upravljanje Petrokemijom 2. svibnja
2023. godine, unatoč volatilnosti cijena prirodnog plina i teškim uvjetima na
tržištu mineralnih gnojiva, a temeljeći svoju odluku na detaljnoj procjeni i cijeneći
pozitivan učinak koji bi ona imala na zaposlenike i zajednicu, Uprava je donijela
odluku o pokretanju proizvodnje.

Od početka srpnja s radom su započela energetska postrojenja, a nakon toga s
pripremama za proizvodnju započelo je postrojenje za proizvodnju amonijaka.
Proizvodnja amonijaka uspješno je započela ovaj vikend.

Postrojenja za proizvodnju finalnih proizvoda Uree, KAN-a i AS gnojiva također će
postupno startati s radom do kraja mjeseca.

Raduje nas ponovni početak proizvodnje i s optimizmom se pripremamo za
isporuke vlastitog gnojiva za jesensku sjetvu.” – priopćeno je iz Petrokemije.

- Advertisement -

Ne propustite

Povezane novosti