I ovog će ljeta učenici iz SMŽ na besplatno ljetovanje

- Advertisement -

Više od 800 učenika svih četvrtih razreda osnovnih škola iz cijele Sisačko-
moslavačke županije će i ovoga ljeta besplatno ljetovati u srcu Dalmacije, u
predivnom Splitu.

Ljetovanje za sve četvrtaše osigurali su Sisačko-moslavačka županija i
prijateljska Splitsko-dalmatinska županija temeljem sporazuma kojeg su i ove
godine potpisali župani Ivan Celjak i Blaženko Boban.

Intenzivna suradnja ove dvije županije počela je od trenutka kada je Sisačko-
moslavačku županiju zadesio potres i kada su već nakon nekoliko sati hitne
službe Splitsko-dalmatinske županije stigle na područje naše županije.

Župan Ivan Celjak nakon toga je inicirao i suradnju o besplatnom ljetovanju, a
prošle je godine prva generacija učenika četvrtih razreda uživala u Splitu gdje su
stvorili nezaboravne uspomene za cijeli život. Projekt se na zadovoljstvo svih
učenika četvrtih razreda nastavlja i ovoga ljeta, bez obzira je li osnivač njihove
škole Županija, Grad Sisak, Grad Kutina ili Požeška biskupija.

„Prošle godine prvi put smo organizirali besplatno ljetovanje za učenike četvrtih
razreda koji su stekli lijepe uspomene za cijeli život. Siguran sam da će tako biti
i ovoga ljeta, a učenici će uživati u brojnim sadržajima koje nudi Split i okolica,
uz svakodnevno kupanje na lijepim splitskim plažama“, rekao je župan Ivan
Celjak.

Prva grupa učenika kreće na besplatno ljetovanje u Split već krajem lipnja
Prva grupa učenika bit će na ljetovanju od 27. lipnja do 1. srpnja, a druga grupa
učenika ljetovat će u Splitu od 11. do 15. srpnja. Učenici će biti smješteni u
Splitu, imat će puni pansion, a tijekom ljetovanja posjetit će stadion Poljud,
staru jezgru grada Splita, Klis, turističkim vlakićem razgledavat će Marjan, obići
će i druga zanimljiva mjesta u Splitu i okolici, a svaki dan kupat će se na
popularnim splitskim plažama Bačvice i Bene.

- Advertisement -

Ne propustite

Istražni zatvor za voditeljicu azila za pse kod Dvora, uginulo 15 pasa, a 35 je pronađeno u teškom zdravstevnom stanju

Općinsko državno odvjetništvo u Sisku je, po primitku kaznene...

Kazneno prijavljen za iznudu

Sisačka je policija dovršila kriminalističko istraživanje nad 25-godišnjakom te...

Najave za nedjelju, 7. lipnja

SISAK - Gradonačelnik Domagoj Orlić sudjelovati na sljedećim događanjima...

Obilježena 35. obljetnica ustrojavanja 2. pješačke bojne 2. gardijske brigade Gromovi

Svečanim programom obilježena je 35. obljetnica ustrojavanja 2. pješačke...

Tri zlata i tri srebra za karatiste sisačke Croatie

U odličnoj organizaciji Odbora za Kyokushin karate pri Hrvatskom...

Povezane novosti