U nedjelju je drugi krug lokalnih izbora, a u drugom krugu se bira župan, četiri gradonačelnika/ce (Sisak, Petrinja, Popovača i Glina) i tri načelnika (Lekenik, Velika Ludina i Sunja).
U prvom krugu izabrani su gradonačelnici Novske, Kutine i Hrvatske Kostajnice, te načelnici Donjih Kukuruzara, Dvora, Gvozda, Hrvatske Dubice, Jasenovca, Lipovljana, Majura, Martinske Vesi i Topuskog.
Objavljujemo podsjetnik na rezultate izbora koji nisu riješeni u 1. krugu.
IZBORI ZA ŽUPANA SMŽ
1.IVAN CELJAK – kandidat
Kandidat za zamjenika: MIHAEL JURIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS
HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
32.410 glasova – 48,57%
2. DANIEL BERDAIS – kandidat
Kandidatkinja za zamjenicu: MARINELA PERKOVIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
CENTAR
HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI
HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA – HDRS
ZELENA ALTERNATIVA – ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – Zelena alternativa – ORaH
14.245 glasova – 21,35%
GRAD SISAK
1
KRISTINA IKIĆ BANIČEK – kandidatkinja
Kandidat za zamjenika: MARKO KRIČKA
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
CENTAR
HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA – LABURISTI
ZELENA ALTERNATIVA – ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – Zelena alternativa – ORaH
7.174 glasova – 39,55%
2
ŽELJKA JOSIĆ – kandidatkinja
Kandidat za zamjenika: IVICA ŠIPUŠ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS
HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS
HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE – SDA HRVATSKE
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS
6.097 glasova – 33,61%
GRAD PETRINJA
1
MAGDALENA KOMES – kandidatkinja
Kandidat za zamjenika: IVAN PRSKALO
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
2.925glasova – 29,14%
2
DARINKO DUMBOVIĆ – kandidat
Kandidatkinja za zamjenicu: IVANA KORDIĆ
NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS
2.771 glasova – 27,60%
GRAD GLINA
1. IVAN JANKOVIĆ
KANDIDAT GRUPE BIRAČA
1.452 glasa / 38,56%
2. RADOMIR LONČAREVIĆ
KANDIDAT GRUPE BIRAČA
1.157 glasova / 30,73%
GRAD POPOVAČA
1
JOSIP MIŠKOVIĆ – kandidat
Kandidat za zamjenika: LOVRO MIKLAUŽIĆ
HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
HRVATSKA SOCIJALNO – LIBERALNA STRANKA – HSLS
DOMOVINSKI POKRET – DP
2.360 GLASOVA – 43,27%
2
ROMAN ROSAVEC – kandidat
Kandidat za zamjenika: IGOR KOVAČEVIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
2.059 GLASOVA – 37,75%
OPĆINA LEKENIK
1. IVICA PEROVIĆ
HDZ
1.170 glasova / 48,62%
2. MAJA ROMARIĆ ŽITVAJ
KANDIDATKINJA GRUPE BIRAČA
901 glas / 37,44%
OPĆINA SUNJA
1
GRGA DRAGIČEVIĆ – kandidat
KANDIDAT GRUPE BIRAČA
773glasova – 32,06%
2
IVICA KOZARIĆ – kandidat
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
604 glasova – 25,05%
OPĆINA VELIKA LUDINA
1
DRAŽEN PAVLOVIĆ – kandidat
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ
575 glasova – 48,97%
2
TOMISLAV BIŠĆAN – kandidat
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
391 glasova – 33,30%