Grad Sisak, kao jedan od investitora, ovoga je tjedna predstavnicima HŽ Infrastrukture predao i posljednje dokumente potrebne za izgradnja pješačkog nathodnika, poznatijeg kao pasarela, na Željezničkom kolodovoru u Capragu.
Izgradnja pasarele, započet će 2. travnja, a stanovnici naselja Caprag i Brzaj već bi u listopadu do željezničke stanice mogli dolaziti nathodnikom iznad željezničkih tračnica.
Predstavnici investitora izvođače radova, predstavnike tvrtki PALIR i MONTING, već su proveli lokacijom budućeg nathodnika. Razgovarali su o tehničkim uvjetima koje je potrebno ispuniti za što skoriji početak radova, a predstavnici Upravnog odjela za komunalne djelatnosti Grada Siska izvođaču su predali ostatak projektne dokumentacije. Projekt, čija je ukupna vrijednost oko 6 milijuna kuna, zajednički sufinanciraju Grad Sisak i HŽ. Grad Sisak je do sad uložio oko pola milijuna kuna u izradu projektne dokumentacije i započeo izgradnju izvođenjem pripremnih radova u sklopu kojih je uklonjen ugostiteljski objekt koji se nalazio na trasi buduće pasarele.



