Umalo se utopio spašavajući drugog utopljenika u Savi kod Jasenovca

- Advertisement -

U utorak, 28. kolovoza oko 16.45 sati kod mjesta Trebež, općina Jasenovac, u rijeku Savu je u namjeri da se okupa ušao 59-godišnji muškarac iz Šaša, općina Sunja, ali su ga nakon nekoliko minuta plivanja dvojica muškaraca, koja su s njim došla na kupanje, uočila kako beživotno pluta na površini vode.

Jedan od muškaraca, 34-godišnjak iz Šaša, skočio je u vodu i 59-godišnjaka izvukao na drugu obalu te utvrdio da ne daje znakove života. Potom je treći muškarac, 38-godišnjak iz mjesta Živaja kod Hrvatske Dubice, ušao u vodu kako bi doplivao do njih i pomogao im, no počeo se utapati, ali ga je 34-godišnjak uspio izvući iz vode te mu pružiti prvu pomoć do dolaska Hitne pomoći.

Njemu su u sisačkoj Općoj bolnici konstatirane teške tjelesne ozljede, dok je 59-godišnjaku na žalost konstatirana smrt utapanjem.

- Advertisement -

Ne propustite

Povezane novosti