Naslovnica Sport Rukomet Siscia pobijedila Metković

Siscia pobijedila Metković

Neočekivano lako, s visokih 30 prema 21, rukometaši Siscie pobijedili su u SD Brezovica drugoplasiranu momčad prvenstva – RK Metković. Susret se igrao u pravom sportskom ambijentu, pred oko tisuću gledatelja.

Iako se očekivao težak, tvrdi, neizvjestan derbi, igrači Slavka Goluže u potpunosti su kontrolirali cijeli susret. Metkovci tijekom svih 60 minuta nisu našli način kako odgovoriti raspoloženim Siščanima.

Siscia je u otvorenju susreta napravila visoku razliku (5:0), a na koncu prvog poluvremena Metković je imao zaostatak od četiri gola (11:7).

U nastavku Siscia pojačava ritam, čime prednost konstantno raste, sve do konačnih 30:21.

Najbolji u domaćem sastavu bio je Tihomir Baltić, strijelac 8 pogodaka, dok je u sastavu Metkovića najefikasniji bio Karačić s 5 golova. Zanimljivo, vodeći strijelac lige, Kopljar iz RK Metković, nije postigao niti jedan pogodak.

Siscia drugi dio prvenstva čeka na 5. mjestu. Prvak polusezone je RK Croatia osiguranje, slijede Metković i Nexe, na začelju su Zamet, Umag i Dubrava.