Naslovnica Sport Rukomet Medvjedi iznenadili Sisciu

Medvjedi iznenadili Sisciu

Petak 12. bio je nesretan za rukometaše RK Siscie. U 13. kolu Dukat Premier lige porazili su ih članovi zagrebačkog RK Medveščaka Konica Minolta, rezultatom 25:27 (12:13).

Medveščak KM je do pobjede došao sasvim zasluženo. Sastav Slavka Goluže često je griješio, a gosti su to znalački koristili. Svijetle točke u sastavu domaćih bili su vratar Branimir Bouček i pivot Mario Bjeliš (7), iako mu se može zamjeriti nerealiziran sedmerac u finišu utakmice. No, kako su se stvari razvijale, teško da bi i taj pogodak spasio Sisciu.

Siscia je solidno otvorila utakmicu i u 15. minuti imala vodstvo od 8:5. Međutim, tada je uslijedio prazan hod od 5 minuta bez gola. Za to vrijeme Medveščak je zabijao i došao do izjednačenja (8:8), a potom i vodstva (8:9). Nakon toga, Siscia do kraja utakmice više niti jednom nije bila u prednosti. Uspijevala je izjednačivati (13:13, 14:14, 19:19, 20:20), ali ništa više od toga.

Ključni trenuci za spašavanje broda “Siscia” zbivali su se od 53. do 55. minute. Medveščak je imao igrača manje, ali domaći ne uspjevaju iskoristiti brojčanu prednost. Štoviše, Medveščak preko Gulsuna i Škegre postižu dva uzastopna gola (23:26). To je bio signal za nekolicinu navijača, od otprilike 600 gledatelja u Brezovici, za odlazak.

Sisciji je ovo prvi poraz na domaćem parketu, u ne baš idealnom trenutku.  Podsjetimo se, bod je u prvom dijelu prvenstva u Brezovici osvojio jedino RK Karlovac, nakon čega je smijenjen trener Dubravko Prelčec. Nedostajat će i bodovi koji su se mogli osvojiti u Splitu, Našicama, pa i u Rijeci.

Što se Medveščaka tiče, oni su ovom pobjedom priuštili iznenađenje kola, popravili posrnuće s Bjelovarom i ustabilili se  u sredini tablice. Večeras se u momčadi Medveščaka istaknuo vratar Mate Šunjić, a najefikasniji strijelci bili su Hrvoje Tojčić (6) i Ivan Škegro (6). Dobru partiju odigrao je i Mehmet Cem Gulsun, donedavni igrač Siscie.

Susret RK Siscia – RK Medveščak KM igran je prije svih ostalih utakmica 13. kola. Sutra igraju: Karlovac – Moslavina, Bjelovar – Perutnina Pipo IPC, Varteks Di Caprio – Metković, EMC Split – Croatia osiguranje, Umag – Zamet, Nexe – Poreč, Osijek EM – Dubrava.

Iduće prvenstveno kolo na rasporedu je 17. prosinca, a Siscia tada ide u goste Croatia osiguranju. Zadnju utakmicu pred ne baš pretjerano dugačak zimski odmor Siscia igra kod kuće, 20. prosinca. Tada u Sisak stiže RK Metković.

13.kolo Dukat Premier lige
Sisak, 12.12.2008.
SD Brezovica, gledatelja 600
suci: Vanja Banović i Vedran Banović (oba Požega)
nadzornik: Tomislav Komazin (Metković)

RK SISCIA 25 (12)
Svalina (2), Kavran, Bjeliš (7), Orlić, Ražić (3), Somić (1 obrana), Baltić (2), Bešlić (4), Bouček (13 obrana), Halkić, Butorac, Turan, Gojun (5), Bogunović
trener: Slavko Goluža

RK MEDVEŠČAK KM 27 (13)
Tomić, Đurić (2), Rajić (4), Kovačić, Balić, Papić, Lušić, Vladušić (5), Gvozdanović, Hadrović, Šunjić (15 obrana), Škegro (6), Gulsun (4), Tojčić (6)
trener: Boris Dvoršek

isključenja: Siscia – ; Medveščak 6 minuta
sedmerci: Siscia 2/3 ; Medveščak –