42-godišnjakinja i 58-godišnjak uhvaćeni prilikom prijevoza ilegalnih migranata

- Advertisement -

Policijski službenici koji rade na poslovima suzbijanja krijumčarenja migranata i sprječavanja nezakonitih migracija, u dva odvojena događaja, spriječili su u ponedjeljak, 6. srpnja, krijumčarenje migranata na području Policijske uprave sisačko-moslavačke.

Tijekom popodneva na području Topuskog, uhitili su 42-godišnjakinju, a navečer na sisačkom području 58-godišnjaka, oboje hrvatski državljani, koji su u vozilima iz koristoljublja prevozili strane državljane koji su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku.

Prema zatečenim prevoženim stranim državljanima postupano je sukladno odredbama Zakona o međunarodnoj i privremenoj zaštiti i sukladno odredbama Zakona o strancima.

Tijekom kriminalističkog istraživanja utvrđena je osnovana sumnja da su osumnjičena žena i muškarac počinili kazneno djelo iz čl. 326. Kaznenog Zakona – Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma. Zbog svega utvrđenog nadležnom državnom odvjetništvu podnesene su kaznene prijave protiv osumnjičenika.  

Izvor: https://sisacko-moslavacka-policija.gov.hr/vijesti-8/na-podrucju-pu-sisacko-moslavacke-policija-kontinuirano-sprjecava-krijumcarenje-migranata/47923

- Advertisement -

Ne propustite

Provala u vikendicu

Traga se za nepoznatim počiniteljem koji je unazad tjedan...

U subotu je 25. Vatrogasni kup Sunje

Dobrovoljno Vatrogasno društvo Sunja - Greda Sunja organizira 25....

GALERIJA: Učenici OŠ Mate Lovraka Petrinja na 33. Maloj glagoljskoj akademiji “Juri Žakan”

Kad govorim o Roču, mjestašcu u zelenom središtu Istre,...

Vjenčani, 4. srpnja

Prema podacima Matičnog ureda Sisak sklopili su brak i...

Studijski posjet izaslanstva Sjeverne Mađarske Sisačko-moslavačkoj županiji

Izaslanstvo regije Sjeverne Mađarske boravilo je ovaj tjedan u...

Povezane novosti