45-godišnjak optužen za niz kaznenih djela iz sfere gospodarskog kriminala

- Advertisement -

Županijsko državno odvjetništvo u Sisku je, nakon provedene istrage, pred Županijskim sudom u Sisku podiglo optužnicu protiv hrvatskog državljanina (1981.) zbog kaznenog djela zlouporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju iz članka 246. stavka 1. i 2. Kaznenog zakona i kaznenog djela prijevare u gospodarskom poslovanju iz članka 247. stavka 1. i 2. Kaznenog zakona, kao i protiv pravne osobe zbog kaznenog djela prijevare u gospodarskom poslovanju iz članka 247. stavka 1. i 2. Kaznenog zakona u vezi članka 3. stavka 1. Zakona o odgovornosti pravnih osoba za kaznena djela. Odvjetništvo nije navelo identitet muškarca.

Prvookrivljenog se optužnicom tereti da je u razdoblju od siječnja 2022. do travnja 2023., kao direktor drugookrivljenog trgovačkog društva, protivno Zakonu o trgovačkim društvima, sa žiro računa trgovačkog društva podigao novac u ukupnom iznosu od 147.272,17 eura koji je potom zadržao za sebe, čime si je pribavio imovinsku korist u istom iznosu i ujedno za navedeni iznos oštetio drugookrivljeno trgovačko društvo.

Nadalje, prvookrivljenika se optužnicom tereti da je, nakon što je prethodno kao direktor i odgovorna osoba drugookrivljenog trgovačkog društva, s drugim trgovačkim društvom zaključio ugovor o poslovnoj suradnji u vezi kupoprodaje robe, na temelju čega je preuzimao i plaćao robu iz asortimana oštećenog trgovačkog društva, u nakani da se domogne imovinske koristi za drugookrivljeno trgovačko društvo, predstavniku oštećenog trgovačkog društva neistinito predočio da će nastaviti redovito plaćati robu koju će preuzimati, a kada je oštećeno trgovačko društvo nastavilo s isporučivanjem robe drugookrivljenom trgovačkom društvu te mu u razdoblju od kolovoza 2022. do veljače 2023. isporučilo robu u vrijednosti od 54.029,01 eura, taj iznos nije podmirio, na koji način je drugookrivljenom trgovačkom društvu u istom iznosu pribavio protupravnu imovinsku korist i za navedeni iznos oštetio trgovačko društvo koje mu je isporučilo robu.

Optužnicom se drugookrivljeno trgovačko društvo tereti da je kaznenim dijelom, koje je počinio prvookrivljenik kao odgovorna osoba, za sebe ostvarilo imovinsku korist od ukupno 54.029,01 eura. U optužnici je predloženo sudu da od prvookrivljenika oduzme nezakonito stečenu imovinsku korist u odnosu na kazneno djelo zlouporabe povjerenja u gospodarskom poslovanju.

- Advertisement -

Ne propustite

24-satni nadzor usmjeren na korištenje sigurnosnog pojasa

U srijedu, 8. srpnja, na području Policijske uprave sisačko-moslavačke,...

Penjala se na nogometni gol, pala na beton i zadobila ozljede opasne za život

U ponedjeljak, 6. srpnja oko 23 sata na području...

Posavska ribarska večer i 3. riječna regata udruge 100+ u Krapju

Posavska ribarska večer i 3. riječna regata udruge 100+...

Povezane novosti