Glavni imam MIZ Sisak, Alem ef. Crnkić, mag.teo., uputio je čestitku povodom blagdana Božića vjernicima Sisačke biskupije i biskuu Vladi Košiću.
“Poštovani biskupe sisački, mons. Vlado Košiću,
u vremenu koje pred nas stavlja brojne moralne i društvene izazove, obraćamo se Svevišnjem Bogu s nadom i dovom da se u srcima ljudi učvrste mir, odgovornost i međusobno uvažavanje, te da poruke ljubavi, milosrđa i dostojanstva ljudskog života, koje je naviještao Isus (Isa, a.s.), budu trajno nadahnuće pojedincima i narodima.
Povodom katoličkog blagdana Božića, primite srdačne čestitke, uz želju da vam ovaj veliki blagdan donese obilje duhovne radosti, unutarnjeg mira i Božjeg blagoslova, kao i svim katoličkim vjernicima, a posebno vjernicima Sisačke biskupije.
U našim molitvama molimo Uzvišenog Boga da bolesnima podari zdravlje, siromašnima i potrebitima sigurnost i opskrbu, a svima koji prolaze kroz kušnje i tegobe olakšanje, snagu i nadu. Neka poruka ovog velikog katoličkog blagdana bude poticaj solidarnosti, suosjećanja i zajedničke brige za čovjeka.
Koristimo ovu prigodu izraziti i osobite želje za uspješan završetak obnove crkvenih objekata na području naše Županije, kao i za mnogo uspjeha, mudrosti i ustrajnosti u vašem duhovnom predvođenju te u ostvarenju svih plemenitih ciljeva na dobrobit vjernika i šire društvene zajednice.
Uz izraze osobitog poštovanja i u duhu međureligijskog uvažavanja i suradnje, upućujemo vam Božji blagoslov i svako dobro.
**Mir s vama.**
S poštovanjem,
Glavni imam MIZ Sisak
Alem ef. Crnkić, mag.teo.”


