HDZ Sisak proziva gradonačelnicu za odgovornost zbog otpada u Novom Pračnu

- Advertisement -

HDZ Sisak opet je prozvao sisačku gradonačelnicu Kristinu Ikić Baniček zbog otpada u Novom Pračnu i, posljedično, požara koje je zbio u hali koju je koristila tvrtla Royal media d.o.o. Zagreb.

“Sisak je na pragu da postane prijestolnica otpada, ne samo za otpad koji nastane na
području grada, nego i za zagrebačko i svako drugo smeće. Zašto sisačka gradonačelnica
Kristina Ikić Baniček nakon nedavne katastrofe koju su spriječili hrabri vatrogasci s područja Siska, Petrinje, Kutine, Lekenika i drugih mjesta, šuti o zbivanjima u Novom Pračnu gdje se zapalila velika količina otpada? Za sve one koje misle da se pitanje otpada gura pod tepih samo u većim sredinama, vidimo da vlast u Sisku širokih ruku dočekuje opasni i neopasni otpad.” – ističe HDZ u priopćenju pa donosi kronologiju nekih događanja vezanih uz prostorno plansku dokumentaciju Siska.

“Gradsko vijeće Grada Siska na sjednici održanoj 17. travnja 2019. godine donijelo
je Zaključak o raspravi o obradi i zbrinjavanju opasnog i neopasnog otpada u Gradu Sisku
(KLASA: 351-04/19-01/7, URBROJ: 2176/05-02-19-2) kojim se traži da se u prostorno-
planskoj dokumentaciji Grada Siska, uvrsti odredba kojom se zabranjuje gospodarenje
opasnim otpadom na području proizvodno-poslovne zone Novo Pračno.
Mimo toga, posve suprotno, Gradska uprava na čelu s Kristinom Ikić Baniček ide s drugačijim Prijedlogom III. izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Grada Siska, i to u članku 71.a, stavak 5., koje glase „Sukladno zaključku Gradskog vijeća Grada Siska na području proizvodno-poslovne zone Novo Pračno nije dozvoljena gradnja novih građevina za gospodarenje otpadom“. Ovo „novih“ označava doslovno to što piše: nove građevine,
a postojećima i onima koji su ishodili netom građevinsku dozvolu za gradnju omogućava i
nastavak i gradnju projekta gospodarenja opasnim otpadom. Iz ovoga je razvidno da
gradonačelnica, u prijedlogu prostornog plana tekst zaključka Gradskog vijeća mijenja, iz
čega proizlazi da to ide na ruku tvrtki  Rijekatank d.o.o.. Podsjećamo, Grad Sisak je prodao
zemljište navedenoj tvrtki, znajući što planiraju na njemu, a potom im je izdao građevinsku
dozvolu za građevinu za gospodarenje opasnim i neopasnim otpadom, unatoč protivljenju
građana, a napose i Gradskog vijeća, da se u poslovnoj zoni Novo Pračno vrši djelatnost
gospodarenja otpadom.” – navodi HDZ Sisak koji pita gradonačelnicu zbog čega ne poštuje zaključak Gradskog vijeća koji jasno glasi da se „zabrani gospodarenje opasnim otpadom na području proizvodno-poslovne zone Novo Pračno“.

 

- Advertisement -

Ne propustite

Na 30.000 m² u Lađarskoj ulici i Ulici grada Dubrovnika uredit će se novi zeleni javni prostori

Gradonačelniku Domagoju Orliću je na svečanosti u Novskoj potpredsjednik...

Povijesni uspjeh Petrinjskih mažoretkinja: Ema Ćosić europska prvakinja u kategoriji solo mace seniori

Već prvog dana XXI. Europskog prvenstva u mažoret sportu...

Hrvatska Lutrija dodijelila više od 230.000 eura za sportska igrališta – jedno je i u Petrinji

Hrvatska Lutrija je uručila sredstva dobitnicima natječaja za opremanje...

GALERIJA: Od kleti do čardaka – održana 1. biciklijada Križ – Lonja 2026.

Proteklog vikenda, 20. lipnja 2026., održana je rekreativno-zabavna biciklijada...

U dva požara kuća u Sisku i Tišini Kaptolskoj četvero ozlijeđenih

U dva požara obiteljskih kuća koja su u četvrtak...

Povezane novosti