Haićanin uhvaćen pri krijumčarenju ilegalnih migranata

- Advertisement -

Policijski službenici koji rade na poslovima suzbijanja krijumčarenja migranata i sprječavanja nezakonitih migracija su u nedjelju 19. listopada u večernjim satima na petrinjskom području spriječili krijumčarenje više stranih državljana.

Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma iz članka 326. Kaznenog zakona provedeno je kriminalističko istraživanje nad 27-godišnjim državljaninom Haitija.

Utvrđeno je da je u vozilu švicarskih nacionalnih oznaka, iz koristoljublja za unaprijed dogovoreni novčani iznos, prevozio strane državljane koji su na nezakonit način prešli državnu granicu Republike Hrvatske.

Prema stranim državljanima postupano je prema Zakonu o međunarodnoj i privremenoj zaštiti i Zakonu o strancima.

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičenik je uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave sisačko-moslavačke.

- Advertisement -

Ne propustite

Velik uspjeh za Dječji vrtić Lekenik!

Povodom osvajanja prvog mjesta na nacionalnom natječaju „NACRTAJ MI...

Pretragama pronađeno oružje, streljivo i droga

U srijedu, 05. svibnja, na području Gvozda i Novske,...

Novi detalji o prevarama s poticajima – privedeni i neki direktori

Policija se oglasila o akcijama koje su održane u...

Vjenčani, 1. i 2. svibnja

Prema podacima Matičnog ureda Sisak sklopili su brak i...

Najave za subotu, 9. svibnja

SISAK - U subotu, 9. svibnja, u 11 sati,...

Povezane novosti