Od 30. rujna 2025. na snagu je stupila nova obavijest Hrvatske energetske regulatorne agencije (HERA) kojom se mijenjaju tarifne stavke za proizvodnju i distribuciju toplinske energije u pet toplinskih subjekata: Gradska toplana Karlovac, HEP-Proizvodnja Zagreb, HEP-Toplinarstvo Zagreb, Energo Rijeka i Tehnostan Vukovar.
Ta odluka znači da će grijanje preko toplane u većini gradova poskupjeti – ali ne u svima podjednako.
Zagreb: porast od 9,09 %.
Osijek: porast od 8,56 %.
Sisak: porast od 8,64 %.
Karlovac: porast od 8,66 %.
Rijeka: porast od 9,41 %.
Vukovar: cijena ostaje nepromijenjena, bez dodatnih troškova.
Izračunali su u HERA-i da bi to poskupljenje za Sisak iznosilo 3,57 eura mjesečno za stan od 60 kvadratnih metara, no obzirom su računi za grijanje svakoga mjeseca različiti, kao i da za svaku zgardu ne bi trebali biti isti, tko zna na čemu baziraju to predviđeno povećanje. U svakom slučaju ta procjena ne zvuči logički.


