Obilazak radova obnove zgrade sjedišta uprave Sisačko- moslavačke županije bio je dio programa 30. Dana europske baštine u Hrvatskoj.
Uz župana Ivana Celjaka, zgradu sjedišta županijske uprave obišli su ministrica kulture i
medija Nina Obuljen Koržinek s predstavnicima Uprave za zaštitu kulturne baštine i Područne konzervatorske službe Sisak te gradonačelnik Grada Siska Domagoj Orlić.
Sjedište Sisačko-moslavačke županije uskoro se vraća na staru adresu Zgrada sjedišta uprave Sisačko-moslavačke županije još je jedan od objekata u samom centru grada Siska čiju obnovu provodi Sisačko-moslavačka županija u suradnji s Ministarstvom kulture i medija Republike Hrvatske.
„Završavamo uređenje zgrade sjedišta naše županijske uprave, potrebno je završiti još manje obrtničke unutarnje radove i uređenje okoliša iza zgrade. Na zgradi smo proveli konstruktivnu i cjelovitu obnovu, čime je ona postala sigurna, energetski učinkovita i prilagođena kretanju osoba smanjene pokretljivosti, te će uskoro opet biti na raspolaganju našim sugrađanima” – istaknuo je župan Ivan Celjak.
Tijekom radova u prizemlju zgrade, u prostorijama za rad sa strankama, na zidovima i
svodovima pronađeni su skriveni oslici najstarije faze izgradnje zgrade, koji su nakon
restauratorskih radova ponovno oplemenili ovaj prostor. Sačuvano je i stubište u izvornom
obliku te su restaurirana uredska vrata.



