Šubić uspješno okončao ultramaraton od Savudrije do Petrinje

- Advertisement -

Branko Šubić je još jednom uspio. Nakon više od 320 prijeđenih kilometara u sedam dana, uspio je u svom naumu da poveže krajnji zapad Hrvatske, Savudriju, sa svojim gradom Petrinjom.

U utorak je u 4 sata krenuo iz Topuskog u posljednju sedmu etapu ultramaratona, kako bi na vrijeme stigao na program proslave Dana branitelja Grada Petrinje i Dana oslobođenja
Petrinje. Cijela posljednja etapa u dužini od 36 km bila je nabijena emocijama za čovjeka koji je po dolasku ovako definirao glavni cilj svoje akcije:

– Na ovaj način pokušavam skrenuti pažnju na sve braniteljice i branitelje koji su
dali svoje živote za neovisnu i slobodnu Hrvatsku, jednostavno ne dopustiti da ih se
zaboravi. Isto tako i na živuće branitelje koje nikada ne volim izostaviti, kolege
branitelje što su sudjelovali i dali svoj obol u Domovinskom ratu – rekao je Šubić.
Već od starta u Topuskom pratili su ga mladi atletičari iz AK Glina, a usput su mu se
pridružili i bajkeri, biciklisti te brojni drugi sportaši.

Po dolasku na Pigik su ga savladale emocije, posebno kada mu se pridružio unuk Ivano odjeven u istovjetnu opremu kao i Branko, te s hrvatskom zastavom u rukama.

Dočekali su ga gradonačelnica Petrinje i saborska zastupnica Magdalena Komes,
njezin zamjenik Ivan Prskalo, kao i predstavnici Ministarstva hrvatskih branitelja,
Ministarstva obrane, te izaslanik sisačko-moslavačkog župana, državni tajnik Domagoj Orlić.

Ovo je bio četvrti po redu etapni ultramaraton iz projekta “Branko Šubić za branitelje” i
sudeći po Šubićevim riječima najteži do sada.

– Ovo nije moj najduži ultramaraton, npr. 2021. sam prešao 520 km, ali je
definitivno bio najzahtjevniji. Prije svega zbog velikih visinskih razlika, između ostalog
sam morao savladati Učku, usponi od 18 posto, spustovi od 18 do 20 posto, sve u svemu
jako zahtjevno. Dio razloga leži i u nedostatku treninga u pripremnom periodu jer zbog
poslovnih obaveza i logističkih priprema za akciju jednostavno nisam imao vremena
pripremiti se kako treba. Iz toga su proistekli i bolovi u koljenu, što se onda odrazilo na
gležanj i tako redom. Na kraju sam bio potpuno iscrpljen, zadnju etapu sam odradio na
adrenalin. Ali nećemo o tome, uspio sam i to je najvažnije – zaključio je Šubić.

Šubićev utramaraton bio je u službenom protokolu proslave Dana branitelja Grada
Petrinje i Dana oslobođenja Petrinje, pa je i on položio vijenac i zapalio svijeću kod
Spomenika pukovniku Predragu Matanoviću i suborcima na Senjaku. Hrvatsku himnu
otpjevala je operna pjevačica, sopranistica Darija Auguštan, kćerka Šubićevog dugogodišnjeg prijatelja Darka Auguštana.

FOTO: Alen Čaušević

 

- Advertisement -

Ne propustite

Hrvatska Lutrija dodijelila više od 230.000 eura za sportska igrališta – jedno je i u Petrinji

Hrvatska Lutrija je uručila sredstva dobitnicima natječaja za opremanje...

Povijesni uspjeh Petrinjskih mažoretkinja: Ema Ćosić europska prvakinja u kategoriji solo mace seniori

Već prvog dana XXI. Europskog prvenstva u mažoret sportu...

Na 30.000 m² u Lađarskoj ulici i Ulici grada Dubrovnika uredit će se novi zeleni javni prostori

Gradonačelniku Domagoju Orliću je na svečanosti u Novskoj potpredsjednik...

GALERIJA: Od kleti do čardaka – održana 1. biciklijada Križ – Lonja 2026.

Proteklog vikenda, 20. lipnja 2026., održana je rekreativno-zabavna biciklijada...

​Uhićen 24-godišnjak zbog krijumčarenja stranih državljana

Na području nadležnosti Policijske uprave sisačko-moslavačke, policijski službenici koji...

Povezane novosti