U Tomislavovoj 40 nakon obnove bit će novi poduzetnički centar

- Advertisement -

Gradonačelnica Kristina Ikić Baniček obišla je sa suradnicima radove na cjelovitoj obnovi zgrade u Ulici kralja Tomislava 40, budućem mjestu poticanja malog poduzetništva. Zgrada je u vlasništvu Grada Siska, a do prije dvije godine koristilo ju je Općinsko državno odvjetništvo bez naknade.

“Ovo je prekrasna zgrada u centru grada, dugo godina zanemarivana. Iz Fonda solidarnosti EU obavit ćemo konstrukcijsku obnovu, a cjelovita obnova i opremanje zgrade će se financirati iz sredstava ITU mehanizma. Bit će to jedan divan prostor za suradnju gdje će poduzetnici različitih profila moći i raditi i živjeti u coworking ambijentu, a vjerujem da će tijekom 2024. godine u nju ući novi stanari. Buduća namjena zgrade ostvariti će protok novih kreativnih ljudi i ideja kroz Sisak”, rekla je prilikom obilaska Ikić Baniček.

“Drago mi je da smo na nadmetanju dobili kvalitetnog izvođača koji ima dovoljan kapacitet radnika da poštuje radnu dinamiku koja nam je nametnuta jer samo do 30. lipnja možemo povlačiti sredstva iz Fonda solidarnosti”, dodala je gradonačelnica.

Radove vrijedne od 2,9 milijuna eura izvodi tvrtka Mar d.o.o.

- Advertisement -

Ne propustite

GALERIJA: Od kleti do čardaka – održana 1. biciklijada Križ – Lonja 2026.

Proteklog vikenda, 20. lipnja 2026., održana je rekreativno-zabavna biciklijada...

Hrvatska Lutrija dodijelila više od 230.000 eura za sportska igrališta – jedno je i u Petrinji

Hrvatska Lutrija je uručila sredstva dobitnicima natječaja za opremanje...

Povezane novosti