HGSS Novska izvijestio je o uspješnom spašavanju tri osobe koje su se tijekom sakupljanja kestena zagubile u šumi na području Cerja Lekeničkog.
“U ponedjeljak 3.10. Tri muške osobe sa psom su se zbog mraka i nedostatka rasvjete izgubile u sakupljanju kestena na području Cerja Lekeničkog Općina Lekenik
Poziv je upućen kolegi iz stanice Zagreb privatnim putem. Pošto su se izgubljene osobe nalazile na području Sisačko-moslavačka županija potraga je preusmjerena na stanicu Novska u 19:50, o čemu je obaviješten Županijski centar 112. Osobe su imale telefon pa je brzo odrađeno njihovo lociranje.
Dva spašavatelja odlaze na lokaciju gdje su ih pronašli kako se griju uz vatru u šumi, 600 m od parkiranog auta. Jedan od njih je imao problema s kukom i teže se kretao. Dopraćeni su do auta u 22:35 čime je akcija završena.
Kako je sezona sakupljanja šumskih plodova, ovim putem apeliramo na sve zaljubljenike u prirodu da prije odlaska u šumu bez obzira na doba dana ponesu rasvjetu, imaju napunjen mobitel i znaju podjeliti svoju lokaciju.” – poručuju iz HGSS-a.