Naslovnica Sport Zoja Šaban izvrsna na 2. Turniru Olimpijskih nada

Zoja Šaban izvrsna na 2. Turniru Olimpijskih nada

U subotu 07.11. u Osijeku je održan 2. Turnir Olimpijskih nada u gađanju standard zračnom puškom.

Sisački streljački klub Hvidr-a Sisak imao je četiri natjecateljice.

Uz iskusne sestre Ilijević, svoje natjecateljske početke imale su Zoja Šaban i Nika Solomun.

Iako je rezultatski najuspješnija bila Mirta Ilijević s 592,8 najveću pozornost izazvala je Zoja koja je s nevjerojatnih 586.9 u kategoriji mlađih kadetkinja osvojila zlatnu medalju, a u kategoriji kadetkinja broncu.

Treba naglasiti da Zoja trenira tek od početka ove sezone i da je tek drugi puta bila na natjecanju. Pokazala je neprijeporan talent, a uz kvalitetno ulaganje i rad s mladom damom Sisak možda ima novu streljački zvijezdu!! Tea Ilijević nije briljirala na ovom natjecanju, ali uz njeno iskustvo ne sumnjamo u njene dobre rezultate u budućnosti. Pogodila je 578,9 krugova i zauzela 9. mjesto. Nika Solomun je podlegla tremi na prvom natjecanju te je s 525,1 zauzela pretposljednje mjesto.