Na cestama “uhvaćeno” 16 pijanih vozača

- Advertisement -

Tijekom noći sa subote na nedjelju, 14./15. travnja, na području Policijske uprave sisačko-moslavačke provedena je preventivno-represivna akcija usmjerena na nadzor alkoholiziranosti sudionika u prometu.

Tijekom provođenja akcije policijski službenici su kontrolirali 164 sudionika u prometu i utvrdili 36 prometnih prekršaja, od kojih se 16 prekršaja odnosilo na vožnju pod utjecajem alkohola. Osobnim automobilom je upravljalo 15 alkoholiziranih vozača, dok je jedan upravljao motociklom.

Od ciljanih prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola, pet je evidentirano na području Siska, četiri na području Petrinje, tri na području Novske, dva na području Gline te po jedan na području Kutine i Dvora.

Kod pet vozača alkoholiziranost je bila od 0,0 do 0,5 promila, kod devet vozača od 0,5 do 1,5 promila, dok je kod dvoje vozača utvrđena koncentracija alkohola od 1,5 do 2 promila.

Prema dobnim skupinama sedam vozača je bilo u dobi od 18 do 24 godine, četiri su bila u dobnoj skupini od 31 do 40 godina, tri starija od 50 godina te dva vozača u dobnoj skupini od 41 do 50 godina.

U ovoj akciji najveća koncentracija alkohola od 1,99 promila utvrđena je 52-godišnjem vozaču, koji je u nedjelju, 15. travnja oko 00.45 sati zatečen u mjestu Nova Subocka, grad Novska, da bez zaštitne kacige upravlja neregistriranim i neosiguranim motociklom.

- Advertisement -

Ne propustite

GALERIJA: Rekreativno-zabavna manifestacija „Dan planeta Zemlje u Moslavini“

Velika rekreativno-zabavna manifestacija „Dan planeta Zemlje u Moslavini“, u...

Tin i Gabi se penju prema vrhu: Sjajni rezultati na EP u Moldaviji!

Nakon nedavnog nastupa u Španjolskoj, naš vrhunski par Tin...

Velik interes za koncert “Hrvatska za Život” – tribine rasprodane, parter se popunjava

Nakon prve najave da će na humanitarnom koncertu Hrvatska...

Dječji vrtić Lekenik proslavio svoj 15. rođendan

Dječji vrtić Lekenik je proslavio svoj 15. rođendan u...

GALERIJA: Održana modna revija „Konac i kist“ u prostoru NKVG Sisak

Modni atelier 'Piaf' modistice Ines Pavlinac predstavio je svoju...

Povezane novosti