Naslovnica Vijesti SMŽ Izbor za Miss županije 18. travnja u Petrinji

Izbor za Miss županije 18. travnja u Petrinji

Uz podršku Darinka Dumbovića, gradonačelnika grada Petrinje, izbor najljepše djevojke Sisačko-moslavačke županije za Miss Hrvatske održat će se u Petrinji 18. travnja 2015. godine.

Nakon dužeg vremena ponovno su oživjeli regionalni izbori najljepših djevojaka za Miss Hrvatske za Miss svijeta, a u Maloj gradskoj vijećnici Grada Petrinje, u petak, 13. veljače 2015. g., održana je konferencija za tisak na kojoj su uz gradonačelnika Darinka Dumbovića sudjelovale Maja Vračarić Kuljiš i Iva Loparić Kontek, suvlasnice i direktorice Izbora Miss Hrvatske za Miss svijeta i Antonija Gogić, aktualna Miss Hrvatske.

Ovom prigodom najavljeno je održavanje Izbora u Petrinji a gradonačelnik Darinko Dumbović na samom početku rekao je: „Drago mi je što ste došle u grad Petrinju, koji je sam po sebi isto tako lijep a s vama je još ljepši. I sve ovo što ćemo organizirati je dobra zadaća da napravimo jednu dobru promidžbu za naš grad. Čast mi je što je ovdje s nama i najljepša Hrvatica, aktualna Miss Hrvatske Antonija Gogić i nadam se da ćete uživati u našem gradu, kao i sve djevojke s područja naše županije koje će sudjelovati u ovom Izboru.“

Maja Vračarić Kuljiš zahvalila se na gostoprimstvu naznačivši kako im je čast što će nakon dugo godina vratiti izbor Miss županije Sisačko-moslavačke. Rekla je više i o samom tijeku natjecanja koji se razlikuje od dosadašnjih formi: „Djevojke imaju pet kategorija u kojima se natječu; u sportu, intervju, top modeling, talent, multimedija. U svakoj kategoriji imaju zadatke koje moraju izvršiti da bi u biti pokazale što znaju. Zapravo nositeljice cijelog programa su upravo te djevojke natjecateljice, gdje su one te koje najbolje plešu, pjevaju, nešto sviraju, što god znaju i što je atraktivno za program, da bi pokazale da nisu samo lijepe nego imaju puno više za pokazati.“

O uvjetima koje trebaju ispunjavati djevojke Iva Loparić Kontek je dodala: „ Mogu se prijaviti djevojke od 18 do 24 godine, ne smiju biti udavane, moraju biti hrvatske državljanke i da su s područja Sisačko-moslavačke županije ili da imaju korijene s ovog područja.“ te dodala: „Ove godine će se cijeli naš izbor bazirati na očuvanju baštine i kulture tako da ćemo u sklopu ovog programa imati djevojke koje će predstavljati svoju županiju i narodnom nošnjom i plesom a tako se radi i na Miss svijeta. Znači bitna je jedna kompletna osoba.“

I aktualna Miss Hrvatske Antonija Gogić, također, se zahvalila gradonačelniku na gostoprimstvu rekavši kako na ovom izboru ljepota nije dovoljna i da preporuča da se prijave djevojke koje se bave i humanitarnim radom i pokažu svoje kvalitete jer poruka izbora je „Beauty with a Purpose“ – ljepota sa svrhom.

Na kraju je još jednom pozvala djevojke da se prijave, a prijavit se mogu putem web stranice www.miss.hr. Finale je 26. lipnja.

(petrinja.hr)

Komentirajte