Naslovnica Sport Ostali sportovi Sisački karatisti u Sisku osvojili silu medalja

Sisački karatisti u Sisku osvojili silu medalja

U vikendu iza nas hrvatski karatisti slijedom kalendara Hrvatskog karate saveza odradili su dva natjecanja, od toga jedno u Sisku. U subotu, 5. lipnja je u SD Brezovica održan tradicionalni, 19. međunarodni karate turnir Sisak Cup 2010. u povodu Dana Grada, a u organizaciji ŠKK Sisak.

Nastupilo je 279 natjecatelja iz 34 kluba iz Hrvatske, Slovenije i BiH. Među njima bila su i dva kluba iz Siska, KK Tigar i ŠKK Sisak. Članovi Športskog karate kluba Sisak, uz pohvale za besprijekornu organizaciju, “zaradili” su 16 medalja.

Za ŠKK Sisak nastupili su: Marin Knežević, Doroteja Krtalić, Dominik Krtalić, Luka Rožić, Hrvoje Rožić, Tomislav Rožić, Krešimir Kos, Igor Cvijanović, Adrijana Panižić, Dolores Antić, Orlanda Tomljenović, Tomislav Tominac, Franko Bujas, Luka  Jerkovac, Dominik Martić, Ivan Ratković, Helena Martić i Nika Podić.

Panižić Adriana – 3. mjesto – seniorke -53 kg

I Karate klub Tigar, već tradicionalno, nastupio je na ovom turniru i ostvario izuzetne rezultate. Nastupilo je 9 „tigrića“: Emili Karagić, Josip Matanović, Ana Conjar, Patricija Kosina, Mirna Đurić, Borna Poljak, Valentino Vasilik, Ejla Poljak i Iva Dužić.Najbolji od njih osvojili su ukupno sedam medalja: tri zlatne, dvije srebrne i dvije brončane medalje.

Iva Dužić – 1. mjesto – ml. kadetkinje

Nakon nastupa u Sisku, karatisti ŠKK Sisak vještine su pokazali i u Opatiji na tamošnjem međunarodnom turniru. Marin Knežević osvojio je drugo mjesto, Luka Rožić u vrlo jakoj konkurenciji izborio je 4. mjesto, a njegov brat Hrvoje Rožić u konkurenciji mlađih kadeta kataša 1. mjesto. U konkurenciji kadeta Rožić stariji bio je drugi, izgubivši finalni meč od klupskog kolege Igora Cvijanovića.
Adriana Panižić u konkurenciji natjecateljki do 53 kg , u borbama osvojila je 2. mjesto.