14.4 C
Sisak
Utorak, 14 listopada, 2025

Poskupljuje uskoro i grijanje!

Datum:

Nakon nedavnog odobrenja za poskupljenje struje, Hrvatska energetska regulatorna agencija odobrila je još jedan udar na džepove građana – poskupljenje grijanja iz toplana, a tim poskupljenjem pogođen će biti i onaj dio građana Siska koji se griju putem HEP toplinarstva. Iako ono neće biti jednako za sve distributere, neslužbeno se doznaje da će poskupljenje biti najmanje 15 posto. Službenih podataka još nema.

Za sada je poznato da će HERA-ino odobrenje vrijediti za Zagreb, Samobor, Veliku Goricu, Zaprešić, Sisak, Osijek, Vukovar, Vinkovce Slavonski Brod i Varaždin. Tvrtke koje distribuiraju toplinsku energiju poskupljenje opravdavaju povećanim troškovima poslovanja. Povećanje cijena bit će ipak nešto manje nego što su to tražili distributeri.
Google oglasi

Grijanje iz toplana posljednji je put poskupjelo početkom 2009. kada je HEP-Toplinarstvo prosječnu cijenu u Zagrebu povećalo 15,7 posto, u Osijeku 23 posto, u Sisku 2,3 posto, u Samoboru 13 posto, u Zaprešiću 12,9 posto, a u Velikoj Gorici čak 46,8 posto.

(jutarnji.hr)

- Marketing -

Možda vas zanima...

“Profesionalac” u Kazalištu 21

18. Festival regionalnih kazališta Prolog nastavlja se gostovanjem Hrvatskog...

Obilježen Dan općine Gvozd

Svečanom sjednicom Općinskog vijeća je obilježen Dan općine Gvozd....

GALERIJA: Posjet hrvatskih branitelja i članova obitelji s područja SMŽ Škabrnji

Hrvatski branitelji i članovi njihovih obitelji s područja Sisačko-...

​U prometnoj nesreći teže ozlijeđen biciklist

U subotu, 23. kolovoza oko 18 sati, u Jukinačkoj...