Crna kronika 03.- 06. srpanj

- Advertisement -

PolicijaProteklog vikenda na području Policijske uprave sisačko-moslavačke zabilježeno je 29 kaznenih djela, od kojih je 19 počinjeno od strane nepoznatih počinitelja.Devet kaznenih djela počinjeno je na području Kutine, osam na području Siska, četiri na području Novske, po dva na području Petrinje, Hrvatske Kostajnice i Gvozda te po jedno na području Sunje i Dvora. Zabilježeno je 12 krađa, šest uništenja i oštećenja tuđe stvari, po četiri prijetnje i teške krađe, dva izigravanja zabrana iz sigurnosnih mjera i pravnih posljedica osuda te jedno izbjegavanje carinskog nadzora.

Dana 2./3. srpnja na polju u mjestu Palanjek, Grad Sisak, nepoznati počinitelj je nasilno otvorio rezervoar na radnom stroju i iz njega ukrao oko 250 litara goriva. Protiv počinitelja je podnesena kaznena prijava zbog teške krađe. Istog dana je provaljeno u dvorišnu prostoriju u Križanićevoj ulici u Sisku, odakle je ukraden bicikl. U vremenu od 1. do 3. srpnja provaljeno je u vikendicu u Popovači odakle je ukradena plinska boca. U Novskoj je zabilježen pokušaj teške krađe, počinjen od strane nepoznatog počinitelja koji je provalio vrata na uredskoj prostoriji, ali iz nje nije ništa ukrao.
          
U petak, 3. srpnja u prijepodnevnim satima tri žene s područja Općine Popovača, stare 20. 28 i 30 godina, ušle su u otključano skladište trgovačkog poduzeća u Ulici kralja Petra Krešimira IV u Kutini te iz njega ukrale 22 šteke cigareta i artikle male materijalne vrijednosti, a po izlasku iz skladišta zatečene su po policijskim službenicima. Ukradeni predmeti su oduzeti, a od oštećenog poduzeća zaprimljena je kaznena prijava zbog krađe koja će biti dostavljena Općinskom državnom odvjetništvu u Kutini.

U ostalim kaznenim djelima krađe policiji u Gvozdu prijavljena je krađa novčanika s malim novčanim iznosom i osobnim dokumentima, u šumi Brezovica  nepoznati je počinitelj posjekao i ukrao devet stabala hrasta, iz otključane obiteljske kuće u Donjoj Gračenici ukraden je novac, a iz otključane dvorišne prostorije u Kutini ukraden je bicikl.
                
Zabilježeno je 11 narušavanja javnog reda i mira, po četiri počinjena na području Siska i Novske te po jedno na području Kutine, Petrinje i Gline. U četiri događaja javni red i mir narušen je vikom i galamom, a u tri događaja fizičkim sukobom. Zabilježena su i tri slučaja glasne reprodukcije glazbe kojim se remetio noćni mir okolnih stanara te dva slučaja vrijeđanja i omalovažavanja policijskih službenika pri obavljanju službene dužnosti.

U ovim događajima sudjelovalo je 14 počinitelja, od kojih pet pod utjecajem alkohola. Zbog opasnosti da će nastaviti s činjenjem prekršaja tri alkoholizirana počinitelja su zadržana u policijskoj postaji, a jedan je temeljem Zakona o zaštiti osoba s duševnim smetnjama prevezen na bolničko liječenje.
        
Policija je postupala u devet slučajeva nasilničkog ponašanja u obitelji,  po dva počinjena na području Siska, Petrinje i Kutine te po jedan na području Hrvatske Kostajnice, Sunje i Novske. U ovim događajima sudjelovalo je 14 počinitelja od kojih su četiri uhićena te će biti dovedena na prekršajni sud, dva su temeljem Zakona o zaštiti osoba s duševnim smetnjama prevezena na bolničko liječenje, a dva su zadržana u policijskoj postaji.

Na prometnicama se dogodilo devet prometnih nesreća, tri na području Siska, po dvije na području Kutine i Petrinje te po jedna na području Dvora i Hrvatske Kostajnice.  U četiri nesreće jedna je osoba teško, a pet ih je lakše ozlijeđeno, dok je u pet nesreća nastala samo materijalna šteta. U dvije nesreće utvrđena je alkoholiziranost sudionika.

- Advertisement -

Ne propustite

​U prometu zaustavljen biciklist s više od 3 promila

Jučer, 14. lipnja oko 21.30 sati u Lonjskoj ulici...

Vikend na prometnicama PU sisačko-moslavačke

Tijekom proteklog vikenda na prometnicama Policijske uprave sisačko-moslavačke se...

Završio 17. rekreacijski turnir stolnog tenisa u Sisku

U Sisku je odigran 17. rekreacijski turnir stolnog tenisa,...

U prometu zaustavljen vozač pod utjecajem alkohola od 1,54 promila

U nedjelju, 14. lipnja oko 1 sat na sisačkom...

Dan Sisačko-moslavačke županije proslavljen u Martinskoj Vesi

Dan Sisačko-moslavačke županije proslavljen je u Martinskoj Vesi bogatim...

Povezane novosti