Naslovnica Sport Ostali sportovi Srebro i bronca braće Lavrić

Srebro i bronca braće Lavrić

Na juniorskom PH u grčko-rimskom stilu hrvači HK Siska ekipno su osvojili 6. mjesto te dvije pojedinačne medalje.

Tomislav Lavrić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji 96 kg, a Stjepan Lavrić u kategoriji 84 kg brončanu medalju.

Ostali sisački predstavnici, Mladen Hrkić, Igor Adamović, Mateo Domitrović i Isak Radovanović, ovog puta nisu uspjeli osvojiti pojedinačna odličja.

-Radovanović, Domitrović i Adamović su kadeti, pa iako su ponajbolji hrvači u svojoj konkurenciji, na juniorskom prvenstvu od njih nismo ni očekivali mnogo. Nastupili su prvenstveno zbog stjecanja iskustva. – pojasnio je glavni trener HK Siska prof. Goran Plavec.

Juniorsko PH održano je 4. travnja 2009. u Zagrebu u vrlo jakoj konkurenciji od 89 sudionika iz 17 klubova.

-Rezimirajući naše rezultate na ovogodišnjim prvenstvima u grčkorimskom načinu hrvanja, doista treba biti zadovoljan. Objektivno, za ovako relativno malu sredinu u kakvoj djelujemo, osvojiti po dvije medalje na seniorskom i juniorskom prvenstvu i čak četiri na kadetskom prvenstvu, veliki je rezultat. Uz dosad osvojene medalje, očekujemo još poneku na prvenstvima za mlađe i starije dječake koje će se održati u svibnju. – zaključuje Goran Plavec.