Promocija novog broja časopisa “Riječi”

- Advertisement -

Promocija novog broja Riječi 4/2008. održat će se u četvrtak 30. listopada u Ogranku Matice hrvatske Sisak s početkom u 19 sati. Riječi će predstaviti književnik Branko Maleš i urednik Slavko Jendričko.Budući da se ovim brojem obilježava 10 godina izlaženja nove serije časopisa upriličena je i izložba naslovnica Riječi autora Jurice Vukovića o kojima će govoriti akademski slikar Marijan Crtalić.

Na promociji bit će prikazan i kratki film o Josipu Severu Albina Horvatičeka, iz razloga što prvi broj nove serije Riječi otvaraju pjesme iz ostavštine ovog kultnog hrvatskog pjesnika rođenog u Blinjskom Kutu kraj Siska.

U glazbenom dijelu programa nastupit će profesorice Marijana Ivšić, voditeljica ženske klape Kolapljanke, i Diana Skrbin Kovačić.

- Advertisement -

Ne propustite

Tigrovi i Gromovi na milenijskoj fotografiji „35. godina – Domovini vjerni“

U povodu obilježavanja 35. obljetnice ustrojavanja Oružanih snaga RH,...

Vraćena Soba čuda u Sisak

U Sisku je ponovno otvorena Soba čuda, odnosno Kabinet...

Vjenčani, 1. i 2. svibnja

Prema podacima Matičnog ureda Sisak sklopili su brak i...

Novi detalji o prevarama s poticajima – privedeni i neki direktori

Policija se oglasila o akcijama koje su održane u...

38-godišnjaka sumnjiče za četiri provale

Policijski službenici Policijske postaje Kutina dovršili su kriminalističko istraživanje...

Povezane novosti