U akciji čišćenja kod Tješnjaka pronađeni metci

- Advertisement -

Akciju čišćenja u povodu Dana planeta Zemlje, 22. travnja, već treću godinu zaredom, organiziraju Poslovne zone Petrinja d.o.o. i Hrvatske šume d.o.o., Uprava šuma Podružnica Sisak i Šumarija Petrinja te Hrvatsko šumarsko društvo, Ogranak Sisak.

– Iako se svake godine nadamo da ćemo akciju prebaciti na drugu lokaciju, opet se nalazimo na Tješnjaku, na području Petrinje, jer nesavjesni pojedinci i dalje svoje smeće bacaju upravo tamo – rekla je Matea Vipotnik, voditeljica Ekološkog centra Vrata Zrinske gore, kojim upravljaju Poslovne zone Petrinja.

Iako je sada smeća bilo manje nego prijašnjih godina, bilo ga je dovoljno da se napuni kontejner, kojega je omogućio Komunalac Petrinja d.o.o. U akciji je sudjelovalo 10-ak šumara iz Šumarija Siska i Petrinje s voditeljem Podružnice Vlatkom Petrovićem, djelatnici Poslovnih zona Petrinja, a ove godine prvi puta uključio se i Savez izviđača Hrvatske uključujući i Odred izviđača Kupa Petrinja, tako da je Tješnjak očišćen od smeća u rekordnom roku.

– I ove godine morali smo pozvati policiju jer smo uz Petrinjčicu pronašli metke. Srećom, opasnijeg otpada, za razliku od prošle godine, nije bilo – napomenuo je direktor Poslovnih zona Petrinja Slaven Kadečka.

Udružene snage Hrvatskih šuma, Poslovnih zona Petrinja i izviđača i ubuduće će sudjelovati zajedno u akcijama čišćenja okoliša i edukaciji građana o važnosti očuvanja šuma, rijeka i prirode.

– Kad smo složni, sve je lakše. I ubuduće ćemo obilježavati Dan planeta Zemlje svjesni da je ovo naš jedini dom, bez kojega nema ni nama opstanka – zaključili su sudionici akcije.

- Advertisement -

Ne propustite

Dan planeta Zemlje obilježen u Sisku

Sisak je ovogodišnji Dan planeta Zemlje obilježio sadnjom medonosnih...

​Krađa drva na području Hrvatske Dubice

U ponedjeljak, 20. travnja policiji u Hrvatskoj Kostajnici je...

Komemoracijom „Sjećanje za budućnost“ obilježena 81. obljetnica proboja zatočenika iz ustaškog koncentracijskog logora Jasenovac

Komemoracijom „Sjećanje za budućnost“ obilježena je u srijedu 81....

​Krađa goriva iz radnog stroja

Traga se za nepoznatim počiniteljem koji je u noći...

S više od 2 promila izazvala prometnu nesreću pa pobjegla

U utorak, 21. travnja oko 18.30 sati, na parkiralištu...

Povezane novosti