Policija na glinskom području spriječila još jedno krijumčarenje stranih državljana

- Advertisement -

U srijedu, 21. veljače u noćnim satima, policijski službenici koji rade na poslovima sprječavanja nezakonitih migracija i prekograničnog kriminaliteta su na glinskom području, zaustavili turskog državljanina koji je u automobilu bosanskohercegovačkih nacionalnih oznaka prevozio strane državljane, koji su nezakonito ušli u Republiku Hrvatsku.

Zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela Protuzakonito ulaženje, kretanje i boravak u Republici Hrvatskoj, drugoj državi članici Europske unije ili potpisnici Šengenskog sporazuma osumnjičeni je uhićen i doveden u službene prostorije.

Kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno da je iz koristoljublja, za unaprijed dogovoreni novčani iznos, prevozio strane državljane do krajnjeg odredišta.

Tijekom policijskog postupanja svi su strani državljani izrazili namjeru za podnošenje zahtjeva za međunarodnom zaštitom.

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja osumnjičeni je uz kaznenu prijavu predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave sisačko-moslavačke.

- Advertisement -

Ne propustite

​U prometnoj nesreći teže ozlijeđen motociklist

U nedjelju, 7. lipnja oko 5 sati, u Zagrebačkoj...

Kako bi lakše mogla pomagati potrebitima darovali joj auto

Udruga hrvatskih branitelja liječenih od posttraumatskog stresnog poremećaja Sisačko-moslavačke...

S više od dva promila vozio bicikl pa ostao bez njega

U četvrtak, 4. lipnja oko 20.30 sati, u Sunji,...

Započeo proces izrade Programa za mlade Grada Siska

Agencija lokalne demokracije Sisak održala je koordinacijski sastanak partnera...

Završeni radovi na 22 dionice nerazvrstanih cesta u Petrinji

Gradonačelnica Grada Petrinje Magdalena Komes obišla je sa suradnicima...

Povezane novosti