Vijeća bošnjačke nacionalne manjine Grada Siska i Sisačko-moslavačke županije i ove godine su organizirala u sklopu Programa „ Da se nikad ne zaboravi“ odlazak u Srebrenicu na ispraćaj –dženaze namaz, pronađenih žrtava genocida izvršenog nad Bošnjačkim narodom tijekom srpnja 1995 godine.
Završni program Vijeća, je nakon održanog I i II dijela u Sisku, kojom prigodom su 20.lipnja, bile gošće „Majke Srebrenice“ predvođene predsjednicom udruženja gđom.Munirom Subašić, te održanog vjerskog obreda posvećenog žrtvama genocida, okončan odlaskom 10/11. srpnja 2014.godine u Memorijalni centar Srebrenicu-Potočare.
Na ovaj odlazak uz predsjednike Vijeća Enisa Dugonjić i Asima Kulenović, krenuli su i predsjednik BNZ-a Alija Avdić, tajnica i zamjen. predsjednika Vijeća Asmira Keranović, vijećnik Izet Mujić koji je ujedno bio i vođa cjelokupnog puta, te još trideset dvoje naših sugrađana, neki od njih po treći i četvrti put kako bi na dostojan način ispratili žrtve genocida.
Dolaskom u Srebrenicu-Potočare, delegaciju predstavnika naših Vijeća primili su načelnik Srebrenice Ćamil Duraković i predstavnice udruženja „Majke Srebrenice“ koje su ovom prigodom izrazile i zahvalnost za pripremljen i odrađen program u Sisku, te zajednički sa više od trideset tisuća građana BiH, RH i drugih država uz vjerske obrede ispratili 175 žrtava genocida,nažalost ne i poslednjih……..traga se za još oko 2300 žrtava.
Nakon Srebrenice-Potočara u Sarajevu, posjećeno je šehidsko mezarje Kovači na kojem je sahranjen i predsjednik BiH Alija Izetbegović, te gradska tržnica Markale na kojoj je od posljedica granata kojima je napadano središte grada u nekoliko sekundi smrtno stradalo 67 nedužnih civila, dok ih je 127 teško ili lakše ranjeno.
Prolaskom kroz Visoko, kraće vrijeme na zahtjev suputnika iskorišteno je za razgledavanje krajolika u kojem su smješteni planinski vrhovi piramidalnog oblika.
Povratkom u Sisak, put koji je pređen ostao je put trajnog sjećanja……
KORISTIMO OVU PRIGODU JAVNO SE ZAHVALITI OBITELJIMA KOJE SU SVOJIM MORALNIM ALI I MATERIJALNIM DOPRINOSOM POMOGLI PROVEDBI OVOG PROGRAMA KOJI JE ZAPOČEO 20.LIPNJA A ZAVRŠIO 12.SRPNJA 2014 GODINE i to:
obitelji Jasmina Alihodžić, obitelji Asima Kulenović, obitelji Enisa Dugonjić, obitelji Izeta Keranović, obitelji Alije Avdić, obitelji Mehmeda Goražda, obitelji Izeta Mujić, obitelji Sanele Draganović, obitelji Arnela Dedić, obitelji Zorana Delalić,obitelji Adema Melić, obitelji Sejada Keranović, obitelji Zlate Mustafić, obitelji Rahmane Toromanović, obitelji Izeta Halilović, obitelji Semke Kasumović,obitelji Seada i Abida Jakupović, obitelji Mehmeda Mekanović, obitelji Mirka Meštrić, obitelji Muhameda Begović, obitelji Merime Begić, te obitelji i predstavniku Bošnjaka u Petrinji Hajrudinu Kulašić.
Pripremio: Predsjednik VBNM SMŽ, Enis Dugonjić





