Predstavio se kao policajac i 58-godišnju ženu prevario za više tisuća eura

- Advertisement -

Na području Petrinje, nepoznati je počinitelj nazvao 58-godišnjakinju predstavivši joj se kao policijski službenik koji provjerava novac jer ju je banka prevarila.

Zatim su na njenu adresu došle dvije nepoznate muške osobe, koje su se također predstavile kao policijski službenici, doveli ju u zabludu da posjeduje krivotvorene novčanice te joj uzeli novac.

Policijski službenici tragaju za počiniteljem, a Policijska uprava sisačko-moslavačka poziva građane na oprez, pogotovo one starije dobi koji su i najčešće žrtve kaznenih djela prijevara.

Policijska uprava sisačko-moslavačka ponovno upozorava da su starije osobe često žrtve zbog svoje poodmakle dobi, nepažnje ili neupućenosti. Također su spremnije na suradnju, a često žive same u kućanstvu pa nisu u prilici istog trenutka zatražiti tuđu pomoć.

Počinitelji to koriste te na razne načine, lažnim prikazivanjem činjenica, navode osobe da nešto učine na svoju štetu. Između ostalog, predstavljaju se i kao službene osobe pa je tako bilo slučajeva da se počinitelji predstavljaju kao djelatnici banaka, zdravstveni djelatnici ili kao policijski službenici.

- Advertisement -

Ne propustite

Studijski posjet izaslanstva Sjeverne Mađarske Sisačko-moslavačkoj županiji

Izaslanstvo regije Sjeverne Mađarske boravilo je ovaj tjedan u...

Počela sanacija glavne prometnice u središtu Budaševa

Nakon više od deset godina čekanja, u Budaševu su...

Provala u vikendicu

Traga se za nepoznatim počiniteljem koji je unazad tjedan...

U subotu je 25. Vatrogasni kup Sunje

Dobrovoljno Vatrogasno društvo Sunja - Greda Sunja organizira 25....

Najave za petak, 10. srpnja

SISAK - Konferencija za medije će se održati u...

Povezane novosti