Pri kraju radovi na obnovi ambulante u Topolovcu

- Advertisement -

Pri samom završetku su radovi uređenja još jednog objekta u sustavu zdravstvene skrbi, ambulante Doma zdravlja SMŽ u sisačkom naselju Topolovac.

Radove unutarnjeg i vanjskog uređenja ambulante financira Sisačko-moslavačka županija, a radove je danas obišao i sisačko-moslavački župan Ivan Celjak sa suradnicima te državnim tajnikom Ministarstva prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine Domagojem Orlićem.

„Pri samom su kraju radovi na uređenju Doma zdravlja SMŽ u Topolovcu. Izvršeni su radovi
na krovištu, izmijenjena je stolarija, a uređena je i unutrašnjost zgrade. Preostaju još sitni
radovi u unutarnjem prostoru te na osiguranju kvalitetnijeg pristupa za osobe smanjene
pokretljivosti i osobe s invaliditetom. Vrijednost radova je 294 tisuće EUR. U ovoj zgradi se
nalaze ordinacije dentalne i obiteljske medicine koje posjećuje oko 3000 pacijenata“, rekao je župan Ivan Celjak.

Uz ravnateljicu Doma zdravlja SMŽ Sanju Habek, zadovoljstvo radovima iskazala je i dr.
Renata Martinato koja u ovim prostorima radi više od 35 godina.

“Zahvaljujem Sisačko-moslavačkoj županiji, posebno županu, na ovom ulaganju. Uređenje
ambulante omogućit će puno bolji i kvalitetniji rad i ugodniji boravak našim pacijentima što
je najvažnije“, istaknula je doktorica.

Radovi uređenja ambulante obuhvaćaju postavljanje novog krovišta i PVC stolarije, uređenje unutarnjih prostorija i sanitarnih čvorova, ugradnju pristupne rampe za osobe smanjene pokretljivosti, ugradnju nove rasvjete te uređenje vanjske ovojnice objekta.

„Obnavljamo cijeli naš zdravstveni sustav primarne i sekundarne zaštite, jer želimo osigurati najkvalitetnije uvjete za rad liječnicima, medicinskom osoblju i pratećem nemedicinskom osoblju kako bi pružali što kvalitetnije usluge svim našim pacijentima. Što se tiče bolničkog sustava, zgrada nove interne je pred završetkom i trebala bi biti
dovršena početkom travnja. Odličnim tempom napreduje i zgrada pedijatrije i zgrada nove
bolničke kuhinje koju povezujemo podzemnim toplim hodnikom sa središnjim paviljonom. U
tijeku su radovi na zgradi Odjela patologije i citologije i na obnovi stare interne. Očekujemo
da će sve zgrade unutar kruga bolnice u Sisku biti dovršene ove godine“, ističe župan Celjak.

- Advertisement -

Ne propustite

Na 30.000 m² u Lađarskoj ulici i Ulici grada Dubrovnika uredit će se novi zeleni javni prostori

Gradonačelniku Domagoju Orliću je na svečanosti u Novskoj potpredsjednik...

Povijesni uspjeh Petrinjskih mažoretkinja: Ema Ćosić europska prvakinja u kategoriji solo mace seniori

Već prvog dana XXI. Europskog prvenstva u mažoret sportu...

​Uhićen 24-godišnjak zbog krijumčarenja stranih državljana

Na području nadležnosti Policijske uprave sisačko-moslavačke, policijski službenici koji...

GALERIJA: Od kleti do čardaka – održana 1. biciklijada Križ – Lonja 2026.

Proteklog vikenda, 20. lipnja 2026., održana je rekreativno-zabavna biciklijada...

Hrvatska Lutrija dodijelila više od 230.000 eura za sportska igrališta – jedno je i u Petrinji

Hrvatska Lutrija je uručila sredstva dobitnicima natječaja za opremanje...

Povezane novosti