Na sisačke kazališne daske u vikendu pred nama stiže Glumačka družina Histrion s predstavom Bila je to ševa, nastalom prema predlošku Ephraima Kishona, autora uspješne spisateljske karijere, poznatog po humorističnim pričama. U ovoj priči, nastaloj još ranih sedamdesetih i u originalu naslovljenoj Oh Juliet, Juliet, Kishon se bavi pitanjem kako bi izgledao život Romea i Julije da su uspjeli doživjeti krizu srednjih godina.
Ukratko, klimavi brak nekadašnjih zaljubljenih tinejdžera okrunjen je problematičnom kćeri, također u tinejdžerskoj dobi. Romeo je u međuvremenu postao učite plesa, Julija domaćica, a životnu rutinu prekidaju povremenim raspravama i svađama o tome koja je ptica pjevala u njihovoj prvoj noći, ševa ili slavuj….
Ne propustite ovu uspješnu histrionsku komediju koja će se na gostujućem repertoaru Doma kulture Kristalna kocka vedrine naći u nedjelju, 10. ožujka 2024.g, u Domu INA-e s početkom u 20 sati.
Ulaznice po cijeni od 8 eura moguće je kupiti na www.ulaznice.hr ili na blagajni Kazališta 21, Trg grada Heidenheima 3, ponedjeljkom od 14 do 20 sati te od utorka do petka od 9 do 20 sati. Na dan predstave, u Domu INA-e, ulaznice se mogu nabaviti sat vremena prije početka izvedbe.
Svi znaju za tragičnu, ali romantičnu priču o Romeu i Juliji – jednom od najpoznatijih ljubavnih parova u svjetskoj književnosti. Shakespeare, ostavljajući nam je, kasnije pa još i danas, generacije mladih, a i starih čitatelja uvodi u prilike u kojima ljubavnici odlučuju slijediti svoja srca, umjesto pravila i očekivanja svojih obitelji. Prikazuje nam istinsku, intenzivnu, veliku mladenačku ljubav i tom tragedijom ostavlja u suzama sve romantične duše ovog svijeta.
Ephraim Kishon pet stoljeća kasnije piše komediju o Romeu i Juliji i zamišlja naš veliki ljubavni par nakon trideset godina braka?! Bi li i tada njihova ljubav bila onako intenzivna, čista, uzvišena i posebna kao i kod Shakespearea? Bi li njihovu svakodnevicu punu ljubavnih stihova i romantike promijenila njihova kći Lukrecija – tinejdžerka u najgoroj fazi puberteta? Kakav im je odnos s puncem i punicom, prastarom Julijinom dadiljom ili fratrom Lorenzom koji ih je vjenčao? A, sigurno nas zanima što bi tek na naše ostarjele ljubavnike rekao još stariji Shakespeare?!
Odgovore na sva ova, a i druga pitanja dobit ćete u komediji „Bila je to ševa“ Glumačke družine Histrioni.



