Siščani uspješni na Prvenstvu Hrvatske u kickboxingu

Datum:

Marketing

U subotu, 4. ožujka 2023., u Đakovu je održano kickboxing Prvenstvo Hrvatske u
disciplinama: K1 Style za juniore i seniore, light contact juniori i kick light za starije kadete.

Natjecanje je organizirao Kickboxing savez Hrvatske i KBK „BLITZ”Đakovo , a održano je u Nastavno sportskoj dvorani u Đakovu.

Na državnom prvenstvu je nastupilo 243 natjecatelja iz 49 hrvatskih kickboxing klubova, među kojima su bili i sisački klubovi.

Pod vodstvom trenera Saše Smiljanića i Josipa Perkovića za Kickboxing klub „CROATIA“ iz Siska su nastupili juniori Ian Benčak i Marko Moučka.

U kvalifikacijama, Ian Benčak je nakon dobre borbe, u disciplini llight contact juniori do 63 kg, uslijed nedostatka kondicije, izgubio od Vite Vrkića iz „Pretorijana” te ostao bez plasmana.

Znatno uspješniji je bio njegov klupski kolega Marko Moučka, koji je u juniorskoj konkurenciji discipline light contact do 69 kg u kvalifikacijama savladao Šimuna Barića, a nakon toga i Roka Janežića.

U finalnom susretu protiv Karla Katinića iz Sušaka došlo je do povrede ruke Moučke te je trener Siščana u interesu zdravlja svoga natjecatelja predao meč. Osvajanjem drugog mjesta i titule viceprvaka Hrvatske u juniorskoj konkurenciji Marko Moučka je
u potpunosti ispunio očekivanja trenerskog tima CROATIE i nagovijestio veće mogućnosti u daljnjim natjecanjima.

U Đakovu je nastupio i KBK “Dragon & Sokol” Sisak s dvoje natjecatelja Aleksandrom Uzelac i Nadjom Uzelac.

Aleksandar Uzelac u kategoriji do 37 kg osvojio je drugo mjesto i srebrnu medalju. U finalnoj borbi s odličnim protivnikom pokazao je odlično umijeće i trunku nedostatka kondicijske spremnosti, a što mu je u narednom periodu glavna zadaća. Nadja Uzelac zbog višemjesečnog izbivanja s treninga zbog ozlijede koljena nije uspjela potvrditi prošlogodišnji uspjeh kada je u disciplini Light Contact osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju. Odličnim borbama pokazala je da je na dobrom putu prema samom vrhu najboljih.

Možda vas zanima...

Pretkadetkinje Košarkaškog kluba Sisak pete u Hrvatskoj

Pretkadetkinje Košarkaškog kluba Sisak s omjerom pobjeda i poraza...

KUGLANJE: Pobjeda za kraj i 3. mjesto ŠKK Jedinstva u 2. Hrvatskoj kuglačkoj ligi

U 22., posljednjem, kolu ligaškog natjecanja u 2. Hrvatskoj...

Počela škola stolnog tenisa za učenike – pridružite im se!