Sisak
Utorak, 19 listopada, 2021

Streljačice i streljači HVIDRE imali “radni” vikend

- Marketing-spot_imgspot_img

Nakon kadetskih, juniorskim i seniorskih kategorija došao je red i na veterane. Prvenstvo Hrvatske je održano u Osijeku, a za sisački klub nastupali su Tihomir Ilijević, Siniša Lovrenović, Željko Orlić i po prvi puta Nataša Acs!! Iako nismo imali puno vremena za pripremanje klub je opet pokazao da ima kvalitetu u svim kategorijama. Tihomir Ilijević je pogodio 178 krugova i postao veteranskim prvakom države. Siniša Lovrenović je sa dva kruga manje osvojio srebro dok je Orlić sa samo 140 krugova zauzeo 13. mjesto. Ukupni zbroj krugova bio je dovoljan za ekipno srebro. Acs je nakon trogodišnje pauze pokazala da nije zaboravila gađati. Iako se platila u prvom dijelu meča, drugi je odradila odlično i u ženskoj konkurenciji osvojila drugo, odnosno u apsolutnoj kategoriji 6. mjesto.

U Solinu je 26.09. održano PH za kadete i kadetkinje u ISSF programu. Za sisački streljački klub “HVIDR-a SISAK” nastupila je Zoja Šaban. Iako nismo imali previše vremena za pripremu druge discipline, Zoja nije razočarala. Na svom prvom nastupu u toj disciplini osvojila je 9. mjesto s rezultatom od 194,1 krug. Ostaje mala gorčina zbog mogućnosti ulaska u finale, ali gađati nakon 450 km puta nije lako. Naime, Zoja je u prvoj seriji napravila nekoliko greška i pogodila 94 kruga. U drugoj, kad se o pustila pogodila je fantastičnih 100,1 krug i sa posljednjeg mjesta se popela na 9. mjesto. Ta serija nam govori da će Zoja uz Teu Ilijević biti kostur ekipe koja će gađati 1. Walther ligu koja počinje krajem listopada.