18.6 C
Sisak
Utorak, 28 rujna, 2021

Rukometaši sisačke Siscie prvi na Državnoj završnici Sportskih igara mladih 2021.

- Marketing-spot_imgspot_img

Momčad Siscie sastavljena od igrača iz par klubova osvojila je prvo mjesto na Državnoj završnici Sportskih igara mladih ove godine koje se održavalo u Splitu od 28. do 31.07.

U kategoriji mlađih kadeta rođenih 2006. godine i mlađe, sudjelovalo je 8 muških ekipa. To su redom ; RK Gospić, RK Viro Virovitica, GRK Varaždin 1930, RK Nexe Našice, RK LiPa Pakrac, RK Šibenik, ekipa Tvrde stine iz Vodica i naši sisački rukometaši RK Siscia.

Prvu utakmicu koja je ujedno bila i četvrtfinalna naša ekipa otvorila je protiv RK Lipa Pakrac i tijesno pobijedili 15:12.

Tom pobjedom izboreno je polufinale gdje su čekali pobjednika utakmice između ekipe Nexea i Varaždina. U tom susretu je pobijedio Varaždin i borba za finale je bila protiv Varaždina. Naša ekipa je slavila s velikih 17:14 i tom pobjedom ušli u finale gdje su igrali protiv “favorita” na ovim Igrama, a to je ekipa Tvrde stine iz Vodica.

Početak utakmice je bio izuzetno jakog tempa, dobre obrane, vrhunske obrane oba vratara, borba za gol, svaka lopta je bila bitna u tom finalu. Držali su domaći prednost većim dijelom utakmice, ali se naša momčad budi i stiže zaostatak od 3 gola ( 9 : 12 ). Uz par fenomenalnih obrana našeg vratara Milića, stižemo rezultatski minus i poravnavamo na 12:12 da bi minutu i pol kasnije semafor svijetlio 14:14 i znak da se pristupi izvođenju sedmeraca.
Utakmica dostojna finala, svi od natjecatelja su uživali u ovoj jakoj i čvrstoj utakmici te atmosfere nije nedostajalo.
Nakon neizvjesne borbe u utakmici i u sedmercima, više sreće, znanja i smirene glave imali su naši sisčani i pobjedom na sedmercima 4:3 ( 18:17 ) donose zlato u Sisak.

Ovim 1. mjestom naši sisački rukometaši izborili su nastup na međunarodnoj završnici Igara koje se također održavaju u Splitu u trajanju od 17. do 21. kolovoza 2021. godine gdje će im se pridružiti jedna ekipa iz Srbije te jedna ekipa iz Bosne i Hercegovine.

Za momčad Siscie nastupali su :

Roko Milić, Jan Šotić, Leon Pavičić, Nino Ivaković, Franko Pomper, Tin Nekić, Marin Šajnović, Viktor Baranašić, Robert Pribičević, Marko Glibo, Gabriel Božurić, Borna Štefanek.

Treneri : Antonio Novinc, Tian Borovec

Zadnje novosti
- Marketing -spot_img
Ostale novosti