Milijun zlota pomoći Mazowieckog vojvodstva za saniranje posljedica potresa

- Advertisement -

Župan Ivo Žinić je na online sastanku s maršalekom Mazowieckog vojvodstva iz Poljske Adamom Struzikom i hrvatskim veleposlanikom u Republici Poljskoj Tomislavom Vidoševićem simbolički popratio predaju novčanih sredstava.

Stanovnici Mazowieckog vojvodstva su u humanitarnoj akciji prikupili milijun zlota (oko 216 000 eura) sa željom da ih, uz posredovanje Crvenog križa Poljske, doniraju za saniranje posljedica katastrofalnog potresa. Dogovoreno je da Crveni križ Poljske i Hrvatske reguliraju slanje sredstava.

Župan Žinić je zahvalio poljskom vojvodstvu na pomoći i rekao: „Nije samo ovaj novac bitan, nego je bitno da je ne samo ovo vojvodstvo nego i cijela Poljska uvijek uz hrvatski narod. I u osamostaljenju Hrvatske, u Domovinskom ratu, uvijek ste bili uz nas i na tome Vam hvala!“

- Advertisement -

Ne propustite

Uporno vozi bez položenog vozačkog ispita, ovaj put dobio kaznu od 2.650 eura

U utorak, 5. svibnja, u Zibelskoj ulici u Sisku,...

Iz školskih klupa na europsku šahovsku scenu

Europsko školsko prvenstvo u šahu za 2026. godinu svečano...

Najavljen Sajam obrtničkih zanimanja u Sisku

Sajam obrtničkih zanimanja će se održati u utorak i...

Uhićena bivša i sadašnji voditelj sisačke podružnice Agencije za plaćanja u poljoprivredi i 20-ak poljoprivrednika

Ključni akteri velike korupcijske afere povezane s europskim poljoprivrednim...

prometnoj nensreći 65-godišnjakinja teško ozlijeđena

U utorak, 5. svibnja oko 09.30 sati, u mjestu...

Povezane novosti