9 C
Sisak
Četvrtak, 18 travnja, 2024

PK Sisak Janaf na prvenstvu Regije 4 osvojio 13 zlatnih, 19 srebrnih i 15 brončanih medalja

Datum:

Marketing

Na dvodnevnom natjecanju (26. i 27. siječnja 2019.), Regionalnom prvenstvu Hrvatske za Regiju 4 za kategorije kadeta, mlađih kadeta i početnika, održanom u Sisku, je nastupilo 275 plivača i plivačica iz 13 plivačkih klubova (Đakovo, Olimp-Zabok, Osijek Žito, Čakovečki plivački klub, Međimurje, Vinkovački plivački klub, Barok, Varaždinske Toplice, Cerine, Marsonia, Orion, Vukovar, Sisak Janaf).

PK Sisak Janaf na natjecanju je predstavljalo 63 plivačice i plivača koji su ukupno osvojili 47 medalja, od čega 13 zlatnih, 19 srebrnih i 15 brončanih medalja.

U najstarijoj kategoriji kadeta do medalja su doplivali: Mario Maričević (u disciplinama 100m slobodno, 200m slobodno i 100 m leptir osvojio je 1. mjesto, a u disciplinama 400m slobodno i 200 mješovito je osvojio 2. mjesto), Anteo Kokić (u disciplini 100m leđno osvojio je 3. mjesto), Antonia Šapina (u disciplini 200m prsno osvojila 1. mjesto, u disciplini 100m prsno je zauzela 3. mjesto), Antonia Buić ( u disciplinama 100m slobodno i 200m leđno osvojila je 2. mjesta, a u disciplini 200m slobodno osvojila je 3. mjesto).

U štafetnim utrkama kadetskog uzrasta plivačice i plivači iz Siska su također bili uspješni.

U štafeti 4 x 100 slobodno muška ekipa osvojila je 2. mjesto. Štafetu su plivali Mario Maričević, Anteo Kokić, Gregor Stojanović i Mislav Kivač Podnar.

Štafeta 4 x 100 mješovito mixed, gdje plivaju dva plivača i dvije plivačice, štafeta Siska je bila druga. U štafeti su plivali Anteo Kokić, Antonia Šapina, Mario Maričević i Antonia Buić.

Štafeta 4 x 100 mješovito u muškoj konkurenciji je ponovila rezultat iz prijašnjih štafeta sa osvojenim drugim mjestom. Za štafetu Siska su plivali Anteo Kokić, Jakov Petrić, Mario Maričević i Gregor Stojanović.

– Kadetima je ovo bila posljednja provjera prije odlaska na Prvenstvo Hrvatske gdje očekujemo da kraj prvog dijela sezone u malim bazenima okončaju na najbolji mogući način. – priopćili su iz PK Sisak Janaf te objavili i uspjehe plivačica i plivača u ostalim kategorijama zastupljenima na Regionalnom prvenstvu Regije 4.

U kategoriji mlađih kadeta medalje su osvajali: Marija Čop (u disciplinama 100m prsno, 200m mješovito, 100m mješovito i 100m leđno osvojila je 1. mjesta), Lana Rajković (u disciplini 50m leptir i 50m slobodno osvojila je 3. mjesto, dok je u disciplini 100m letir bila druga), Laura Panjković (u disciplini 100m leđno osvojila je 2. mjesto), Matija Kraljević (u disciplinama 50m leptir, 100m leptir, 100m mješovito osvojio je 2. mjesto, dok je u disciplinama 50m slobodno, 100m slobodno i 400m slobodno osvojio 3. mjesto), Ninko Perić (u disiplini 100m prsno osvojio je 1. mjesto, a u disciplini 50m prsno 2. mjesto), Luka Roksandić (u utrci na 100m prsno osvojio je 2. mjesto).

U štafetnim utrkama ženska štafeta 4 x 100 slobodno osvojila je drugo mjesto. Plivale su Marija Čop, Lana Rajković, Elena Rajković i Saša Borovnjak. Iste plivačice su u štafeti 4 x 100 mješovito osvojile 1. mjesto.

Muška štafeta mlađih kadeta je osvojila dva 1. mjesta u disciplinama 4 x 100 slobodno i 4 x 100 mješovito. Plivali su Matija Kraljević, Ninko Perić, Luka Roksandić i Matija Smernić.

I u najmlađoj kategoriji početnika Plivački klub Sisak Janaf imao je osvajače medalja. To su: Izabela Gulan (osvojila je 1. mjesto u disciplini 100m mješovito, a u disciplini 100m prsno je bila treća), Eva Mia Franić (u disciplinama 100m prsno i 50m prsno je osvojila 2. mjesto, dok je u disciplinama 100m mješovito i 100m leđno osvojila 3. mjesto), Dora Dejanović (na 50m slobodno je osvojila 3. mjesto), Irma Petrović (u disciplini 50m prsno osvojila je 3. mjesto), Filip Čakširan (na 100m prsno je osvojio 3. mjesto), Mislav Lerotić (u disciplini 100m prsno je osvojio 2. mjesto).

U štafetnoj utrci 4 x 50m slobodno mixed gdje plivaju dva dječaka i dvije djevojčice PK Sisak Janaf imao je dvije štafete na pobjedničkom postolju. Štafeta 2 za koju su plivali Izabela Gulan, Dora Dejanović, Marko Ćorković i Filip Čakširan osvojila je 2. mjesto, a Štafeta 1 za koju su plivali Dominik Gregorek, Borna Kuruzović Devčić, Eva Mia Franić i Irma Petrović osvojili su 3. mjesto.

Plivače su na ovom Regionalnom prvenstvu vodili treneri Mateja Žebčević, Amela Botonjić, Hrvoje Petrović i Dejan Rukljač.

Možda vas zanima...

RUKOMET: Momčad U13 slavila protiv aktualnog prvaka države

Ovog je vikenda, u 4.kolu Lige za prvaka, momčad...

Rezultati 1. i 2. županijske nogometne lige

ŽNL - rezultati 19. kola Kolo Datum/vrijeme Mjesto Utakmica Rezultat Status   19 14.04.2024 17:00 Voloder NK Voloder -...