U nedjelju 03.06.2017. domaćin Ronilački klub Sisak uz pokroviteljstvo Zajednice športskih udruga grada Siska, uz pomoć Zajednice tehničke kulture grada Siska, Turističke zajednice grada Siska, Kajak kanu kluba „Odra“, Zajednice športskih ribolovnih udruga – Sisak, Državne uprave za zaštitu i spašavanje – Područni ured Sisak te u suradnji s Lučkom kapetanijom Sisak proveo je tradicionalno natjecanje „Sisački plivački maraton“ i 2. Utrku za kup Hrvatske daljinskom plivanju perajama u organizaciji Hrvatskog ronilačkog saveza.
Natjecanje je održano po lijepom i sunčanom vremenu na rijeci Kupi od Mosta Gromova do Starog grada. Dužina staze iznosila je cca 3100 metara uz temperaturu vode 24 °C, dubinu 2-4 metra i brzinu vode 0,8 m/s.
Sveukupno je nastupilo 37 natjecatelja i to 14 plivačica i plivača u kategoriji klasično plivanje dok je u kategoriji plivanje perajama nastupilo je ukupno 23 natjecatelja.
Apsolutni pobjednik Sisačkog plivačkog maratona u klasičnom plivanju za muške je Matija Luka Rafaj s vremenom 30 minuta i 18 sekundi, drugi je Toni Šimić iz Vaterpolo kluba Siscia, a treći Marko Rafaj.
U ženskoj konkurenciji pobjednica je Lucija Pavišić iz Ronilačkog kluba Sisak s vremenom 37 minuta i 38 sekundi, druga je Klara Rafaj također iz Ronilačkog kluba Sisak dok je treća u cilj stigla Milijana Borojević.
U disciplini daljinsko plivanje perajama u 2. Utrci za kup Hrvatske nastupili su klubovi: RK Šoderica Koprivnica, RK Geronimo Zagreb, DPS Zagreb, PD Mladost Medulin, KPA Drava Varaždin i RK Sisak. Za Ronilački klub Sisak nastupila je Lana Pavišić koja je apsolutno osvarila plasman na 2. mjesto i Laura Radić koja je osvojila 4. mjesto u konkurencija žena. U muškoj konkurenciji Juraj Supančić iz Ronilačkog kluba Sisak osvojio je 5. mjesto.
SISAČKI PLIVAČKI MARATON – REZULTATI
APSOLUTNO BEZ PERAJA |
||||||||||||||
MUŠKI | ||||||||||||||
Br |
Ime i prezime |
Spol |
God. |
Kat. |
Klub |
Vrijeme |
||||||||
1 |
Matija Luka Rafaj |
m |
1997 |
A |
|
30:18,00 |
||||||||
2 |
Toni Šimić |
m |
1999 |
A |
|
31:55,00 |
||||||||
3 |
Marko Rafaj |
m |
1979 |
A |
|
32:07,00 |
||||||||
4 |
Ivan Sajko |
m |
1988 |
A |
|
33:14,00 |
||||||||
5 |
Ivo Begedin |
m |
2000 |
B |
|
33:40,00 |
||||||||
6 |
Luka Begedin |
m |
2001 |
B |
|
33:43,00 |
||||||||
7 |
Ivan Vukmanović |
m |
1987 |
A |
|
36:46,00 |
||||||||
8 |
Mislav Šmit |
m |
1992 |
A |
|
36:47,00 |
||||||||
9 |
Mateo Marenić |
m |
2000 |
B |
|
39:29,00 |
||||||||
10 |
Mislav Kivač Podnar |
m |
2006 |
E |
|
47:36,00 |
||||||||
APSOLUTNO BEZ PERAJA |
||||||||||||||
ŽENE | ||||||||||||||
Br |
Ime i prezime |
Spol |
God. |
Kat. |
Klub |
Vrijeme |
||||||||
1 |
Lucija Pavišić |
ž |
1998 |
A |
37:38,00 |
|||||||||
2 |
Klara Rafaj |
ž |
2002 |
C |
39:36,00 |
|||||||||
3 |
Milijana Borojević |
ž |
1973 |
V |
43:07,00 |
|||||||||
4 |
Natalija Banović |
ž |
1968 |
V |
47:47,00 |
DALJINSKO PLIVANJE PERAJAMA |
|||||||
APSOLUTNO ŽENE | |||||||
Br |
Ime i prezime |
Spol |
God. |
Kat. |
Klub |
Vrijeme |
Bodovi |
1 |
Valeria Kirac |
ž |
1997 |
A |
RSK Medulin |
28:03,00 |
100 |
2 |
Lana Pavišić |
ž |
2000 |
B |
RK Sisak |
30:14,00 |
93 |
3 |
Katja Kukec |
ž |
2003 |
C |
RK Šoderica |
31:04,00 |
87 |
4 |
Laura Radić |
ž |
2001 |
B |
RK Sisak |
31:54,00 |
82 |
5 |
Katarina Kerečin |
ž |
2004 |
D |
RK Šoderica |
33:42,00 |
78 |
APSOLUTNO kadeti | |||||||
Br |
Ime i prezime |
Spol |
God. |
Kat. |
Klub |
Vrijeme |
Bodovi |
1 |
Marco Cafolla |
m |
2005 |
D |
RSK Medulin |
10:16,00 |
100 |
2 |
Luka Bohač |
m |
2004 |
D |
RSK Medulin |
11:32,00 |
93 |
3 |
Lean Osmanović |
m |
2004 |
D |
RSK Medulin |
12:46,00 |
87 |
4 |
Tin Treščeč |
m |
2009 |
E |
RK Šoderica |
12:57,00 |
82 |
5 |
Leo Bradić |
m |
2006 |
E |
RK Šoderica |
13:05,00 |
78 |
6 |
Teo Dobran |
m |
2006 |
E |
RSK Medulin |
14:12,00 |
75 |
7 |
Tristan Horvat |
m |
2006 |
E |
RK Šoderica |
14:23,00 |
72 |
8 |
Marin Sabol |
m |
2009 |
E |
RK Šoderica |
14:41,00 |
69 |
APSOLUTNO KADETKINJE | ||||||||
Br |
Ime i prezime |
Spol |
God. |
Kat. |
Klub |
Vrijeme |
Bodovi |
|
1 |
Katarina Kerečin |
ž |
2004 |
D |
RK Šoderica |
13:14,00 |
100 |
|
2 |
Gloria Grđan |
ž |
2004 |
D |
KPA Drava |
13:36,00 |
93 |
|
3 |
Valerija Četrtek |
ž |
2004 |
D |
KPA Drava |
14:25,00 |
87 |
|
4 |
Gita Grabar |
ž |
2006 |
E |
KPA Drava |
14:58,00 |
82 |
|
5 |
Klara Horvat |
ž |
2007 |
E |
KPA Drava |
15:12,00 |
78 |
|
6 |
Paula Radotović |
ž |
2008 |
E |
RK Šoderica |
15:25,00 |
75 |