Naslovnica Sport Košarka Peščenici (ZG) pripao 1. međunarodni košarkaški “Kvirin kup”

Peščenici (ZG) pripao 1. međunarodni košarkaški “Kvirin kup”

Košarkaški klub Sisak organizirao je 1. međunarodni košarkaški “Kvirin kup” za kategoriju dječaka U-11.

Natjecanje povodom obilježavanja Dana grada Siska svojim sudjelovanjem upotpunili su Una (Kozarska Dubica, BIH), Peščenica (Zagreb), Grafičar (Ludbreg) i domaćin Sisak.

U prvom polufinalu domaćin se susreo sa sastavom Une te upisao pobjedu rezultatom 33:20.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Boris Džakula sa 13 poena.

U listu strijelaca upisali su se i Luka Smuđ (8 p), Karlo Medaković (4 p), Sandrino Nicolas Ciprić (4 p) te Niko Lukinić (4 p).

Kvirin kup 2017. – polufinale 1:

SISAK – UNA 33:20 (7:8, 14:2, 6:6, 6:4)

SISAK: Medaković 4, Ciprić 4, Brkanec, Lukinić 4, Smuđ 8, Drešar, Marković, Petrinović, Umičević, Džakula 13; trener: Vanić

U drugom polufinalu zagrebačka Peščenica, nakon izjednačenog prvog dijela (13:9), svladala je sastav Grafičara rezultatom 49:26.

Kvirin kup 2017. – polufinale 2:

GRAFIČAR – PEŠČENICA 26:49 (3:6, 6:7, 7:18, 10:18)

U susretu za 3. mjesto između Grafičara i Une pobjedu u zanimljivoj završnici odnose mladi Ludbrežani rezultatom 57:45.

Una se odličnom trećom dionicom vraća u susret te pred ulazak u završnih 8 minuta ima tek poen zaostatka (41:42). Krucijalnu seriju 12-0 Grafičar stvara preko odličnog Zembera (ukupno 14 poena) sredinom posljednje četvrtine za zasluženo slavlje i konačno treće mjesto.

Kvirin kup – utakmica za 3. mjesto:

GRAFIČAR – UNA 57:45 (16:6, 17:13, 9:22, 15:4)

U finalnom susretu Peščenica je pokazala trenutnu kvalitetu više u odnosu na ostale momčadi te je sisački sastav već do poluvremena u zaostatku 12 poena (10:22). Do kraja susreta nije bilo ozbiljnije rezultatske prijetnje te je upisan poraz rezultatom 17:40.

Nejfikasniji u domaćim redovima bio je Boris Džakula sa 7 ubačenih poena.

Celestin Brkanec je ubacio 4, dok su po 2 poena dodali Niko Lukinić, Luka Smuđ i Matija Petrinović.

Sastav pobjednika predvodio je sjajni dvojac Petranović (11 p) – Strmečki (10 p).