Sisački HNS o prijevozu domaće nafte u Rijeku, umjesto u Sisak

- Advertisement -

I sisački HNS reagirao je povodom otpreme 600 tona nafte željeznicom iz Graberja Ivanićkog u Rijeku, umejsto u Sisak na preradu, kako je do sada bilo uobičajeno za naftu iz domaćih naftnih polja.

HNS-ovci to smatraju nedopustivim kršenjem hrvatskih zakona od strane MOL-a, s ciljem konačnog zatvaranja sisačke Rafinerije i dovršetka upropaštavanja INA-e.

“Sisački narodnjaci zahtijevaju od odgovornih da bez oklijevanja reagiraju i zaštite naše nacionalne interese, osiguraju nastavak prerade domaće nafte u rafinerijskim postrojenjima u Sisku te konačno započnu ulagati u obnovu kapaciteta i stvaranje pretpostavki za dugoročno održivu proizvodnju rafinerijskih postrojenja u Sisku, sukladno ugovorom preuzetim obvezama.
Sisački HNS smatra da je ovim besramnim potezom budućnost INA-e dovedena u pitanje, a jedini koji je zaista brinuo za našu stratešku nacionalnu kompaniju bio je predsjednik HNS-a Ivan Vrdoljak dok je bio na čelu Ministarstva gospodarstva. S druge strane, Mostov ministar u odlasku Tomislav Panenić nije učinio ništa za očuvanje INA-e, ali je sustavno diskreditirao predsjednika HNS-a. Panenić nije sudjelovao ni u kakvim ozbiljnim razgovorima s djelatnicima rafinerija u Sisku i Rijeci ili Upravom, niti u arbitražnim postupcima oko INA-e, čime je ozbiljno ugrozio njezine interese. To pokazuje njegovu nekompetentnost, neznanje i nezainteresiranost za našu naftnu kompaniju.
Pozivamo Vladu u nastajanju da se počne baviti pitanjima koja su presudna za hrvatsko gospodarstvo i našu zemlju općenito, a ne kadroviranjem, te nadležne institucije da istraže cijeli slučaj.” -ističe se u priopćenju sisačkog HNS-a kojeg je potpisao predsjendik ogranka Vlado Andučić.

- Advertisement -

Ne propustite

Najava za petak, 21. kolovoza

SISAK - pozivamo vas na tiskovnu konferenciju na kojoj...

U Sisku ukradena rimska opeka iz zaštićene arheološke zone

U razdoblju od 1. srpnja do 18. kolovoza 2023....

Na parkiralištu ugostiteljskog objekta izazvao prometnu nesreću s više od 2 promila

Sud mu je odredio zadržavanje u trajanju od 15...

Dragovoljna predaja oružja i streljiva

U utorak, 18. kolovoza, građanin s petrinjskog područja dragovoljno...

Nesretni slučaj sa smrtnom posljedicom

Jučer, 19. kolovoza oko 20 sati, u Sunji, dogodio...

Povezane novosti