Naslovnica Sport Pomladak VK Siscia drugi na turniru Tintilinić

Pomladak VK Siscia drugi na turniru Tintilinić

Vaterpolski klub Marsonia proteklog vikenda bio je domaćin vaterpolskog turnira za mlađe kategorije na svom bazenu u Slavonskom Brodu. Turnir Tintilinić je okupio 6 ekipa iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, a sisački vaterpolisti zaslužili su finale pobjedama protiv vršnjaka iz Sarajeva (13:7) i Osijeka (19:0).

U tim utakmicama pomladak Siscie igrao je vrlo složno i disciplinirano, tako da su se svi upisali u listu strijelaca, što je posebno važno i motivirajuće za one najmlađe u ekipi.

U finalu protiv domaćina Siščani su krenuli furiozno pa je na poluvremenu semafor pokazivao 5:1 za sisačku momčad. Međutim u nastavku susreta sreća se osmjehnula domaćinu, pa je Marsonia za sav trud oko organizacije Tintilinića nagrađena pobjedom rezultatom 7:6.

U VK Siscia nadaju se da će ovaj uspješno organiziran turnir pomoći Slavonskom Brodu da postane jak vaterpolski centar kakvih nedostaje u ovom dijelu Hrvatske.