Naslovnica Sport Ostali sportovi Uspješan nastup za Tigriće u Čavlima

Uspješan nastup za Tigriće u Čavlima

Ovoga vikenda u Čavlima je održano Prvenstvo Hrvatske u karateu za mlađe učenike i učenice, mlađe  kadete i učenike, učenice i mlađe kadetkinje.

Karate klub „ Tigar“ i grad Sisak predstavljalo je šestero natjecatelja; Luka Ciprić, Roko Dumbović, Robert Glavaš, Tia Škrljac, Nikolina Golomboš i Lucija Bunjavac.

Prvoga dana natjecanja nastupio je Luka Ciprić u kategoriji mlađih kadeta do 57kg. Luka je s 1:0 izgubio u repasažnoj borbi te je ostao bez bronce.

Drugoga dana natjecanja, u nedjelju, na red je dosao ostatak ekipe.

Led su probili Roko i Robert, koji su pokazali odlične borbe , no  uz nedostatak sportske sreće ostali su bez medalje.

Izniman nastup imala je Tia Škrljac u kategoriji učenica do 36 kg koja je osvojila broncu. Tia je odradila iznimno zahtjevne borbe, no u polufinalnoj borbi pobijedila ju je domaća natjecateljica te Tia nije uspjela ući u finale.

Nikolina Golomboš ušla je u finale kategorije učenica preko 44 kg te je u finalnoj borbi rezultatom 1:0 izgubila od domaće natjecateljice. Prednost domaćeg terena i navijača ovoga puta bila je na strani protivnika.

Lucija Bunjevac u kategoriji mlađih kadetkinja do 50 kg nije osvojila odličje, no pokazala je borbenost i želju.