Četvrtak, 25 travnja, 2024

“Vihor iz brdovite ulice” prohujao Splitom

Datum:

Marketing

Trkači Atletskog kluba “Moslavina u pokretu”, među njima i Siščani, sudjelovali su na 16. “Splitskom polumaratonu”.

Veliki događaj trčanja u Splitu se dogodio u nedjelju, 28. veljače okupivši 1500 natjecatelja i to u utrci na 21.1 km ukupno 1200, a na utrci na 5 km 300 trkača.
Na ovom sportskom događaju, koji je ujedno bio i 1. kolo lige cestovnog trčanja, ekipa AK “Moslavina u pokretu” nastupila je u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji.

U juniorskoj konkurenciji bio je izvrstan “Vihor iz brdovite ulice”, Antonio Remić. Antonio je već na prvoj utrci, na 5 km u juniorskoj konkurenciji, pokazao “tko je gazda”, zauzevši 1. mjesto i time pokazavši kako su njegovi ciljevi koje si je postavio u ovoj godini sasvim opravdani.
Odlični su bili od ove sezone i novi članovi AK “Moslavina u pokretu” Ivan Maletić i Sonja Mikelic. Već u 1. kolu su istrčali osobne rekorde, unatoč tome što je tijekom utrke bilo dosta vjetra, a i konfiguracija staza je bila dosta zahtjevna.
– Svi ostali natjecatelji našega kluba, dali su kao i na svakoj utrci svoj maksimum i pridonijeli osvajanju bodova u 1. ligi cestovnog trčanja. Najbolja kod žena bila je Dusica Trkulja, a kod muškaraca mladi i perspektivni trkač iz Novske Ivan Maletić. – izvijestio nas je Dubravko Rapić, tajnik kluba.