Naslovnica Sport Ostali sportovi Nove medalje i rekord JAK-ovki

Nove medalje i rekord JAK-ovki

Iako ne u punom sastavu, atletičarke Jasenovačkog atletskog kluba uspješne u nastavku Hrvatske atletske lige.

Varaždin je u nedjelju bio domaćin 2. kola Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije na kojem je nastupilo oko 300 natjecatelja iz sjeverozapadne hrvatske. Među njima i 7 atletičarki JAK-a, koje su i ovoga puta bile uspješne.

U konkurenciji starijih kadetkinja prvo mjesto osvojila je Marina Tomić u utrci na 300m prepone, Silvija Alich bila je druga u skoku u dalj, a štafeta 100-200-300-400m osvojila je također drugo mjesto.

Ema Markulin bila je šesta u bacanju kugle, kao i Ivana Jurić na 100m. Uz njih su nastupile i mlađe juniorke – Dora jakupović je osvojila 1. mjesto na 400m prepone (postavila je novi osobni rekord), a peto mjesto i osobni rekord postavila je Josipa Gajdoš na 300m.

“Žao nam je što ovo kolo nismo bili kompletni, jer bi osvojili još koje odličje više.” – rekao nam je trener Neven Šepović.

Već slijedeći vikend JAK ima nastup na finalu Kupa Hrvatske za juniore i juniorke U Zagrebu.