Naslovnica Sport Ostali sportovi JAK-ovci uspješno u novu sezonu

JAK-ovci uspješno u novu sezonu

U štafetnoj utrci na 4×100 m postava Ivana Jurić, Marija Jakovljević, Marina Tomić i Silvija Alić je osvojila prvo mjesto i postavila novi klupski rekord – 53,97. Ekipno, starije kadetkinje su prve od 20 klubova. Kod mlađih juniorki Dora Jakupović je bila 2. na 100 m prepone i 5. na 300 m sa novim osobnim rekordima.

U subotu i nedjelju, 25. i 26. travnja je odražano u Varaždinu prvo kolo 1. HALS-a za mlađe i starije kategorije. Članovi JAK-a iz Jasenovca nastupili su sa 12 limača i mlađih kadetkinja u subotu, te sa 7 kadetkinja i jednom mlađom juniorkom u nedjelju i to vrlo, vrlo uspješno.

Marina Tomić je osvojila prva mjesta na 100 m prepone (15,77 – osobni) i 300 m – 43,34 (2 stotinke sporije od osobnog), Silvija Alich je bila 4. na 60m i 5. u disku (uz 3 dugačka hitca koja su bila izvan segmenta), Ema Markulin 8. u disku.

U skoku u vis Ana Zekić bila je druga, Sabrina Grgić šesta (140 i 135 cm), Ivana Jurić je bila 7. na 60 m (osobni rekord) i 8. na 300 m, a Marija Jakovljević šesta na 100 m prepone.

U štafetnoj utrci na 4×100 m postava Ivana Jurić, Marija Jakovljević, Marina Tomić i Silvija Alić u tijesnoj završnici je osvojila prvo mjesto i postavila novi klupski rekord – 53,97.

Ekipno, starije kadetkinje su prve od 20 klubova. Kod mlađih juniorki Dora Jakupović je bila 2. na 100 m prepone i 5. na 300 m sa novim osobnim rekordima.

U subotu su nastupili mlađi uzrasti sa nešto skromnijim rezultatima.

Patrik Balić bio je 5. u bacanju kugle kod mlađih kadeta, Mirta Špoljarić je bila 8. u bacanju vortexa kod mlađih kadetkinja, kao i Jurica Movrić kod limača na 200 m, a štafeta limačica 4x60m Karla Glavinić-Lucija Vidaković-Anika Šepović-Zrinka Mihaljević osvojila je 7. mjesto.

Trener Neven Šepović rekao nam je da su u klubu zadovoljni rezultatima, pogotovo kadetkinja koje su oduševile svojim pojedinačinim i ekipnim plasmanom.

Idući tjedan JAK će provesti u pripremama za “Jasenovačku milju” – uličnu utrku štafeta za mlađe kategorije koja će se održati u subotu, 2. svibnja u Jasenovcu.